×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Zolitudē sabrukušā veikala būves dokumentos atklāj viltotus parakstus (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Pie uzņēmuma "Re&Re" biroja ēkas "Baltais vējš" cilvēki iededz sveces Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo piemiņai.

Uz vairākiem dokumentiem, kas saistīti ar pērn 21. novembrī Zolitūdē sabrukušā lielveikala “Maxima” būvniecību, ir viltoti paraksti. To Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas gaitā atklājusi Valsts policija (VP). Parakstu viltotājs ir noskaidrots un prokuratūra viņam jau piemērojusi sodu, informē VP.

Dokumentu viltošanas fakts atklājās pēc tam, kad izmeklētāju grupa strādāja ar kratīšanās izņemtajiem dokumentiem. Daži no tiem radīja aizdomas par iespējamu viltojumu, tādējādi apstiprinot bažas par būvniecības procesā bieži sastopamo formālo attieksmi. Turpmākās izmeklēšanas darbības un veiktās ekspertīzes šīs aizdomas pastiprināja – uz dokumentiem bija viltots paraksts. Savā nodarījumā atzinās arī pati aizdomās turētā persona – 1952. gadā dzimis vīrietis.

Kā liecināja izmeklēšanas rīcībā esošie pierādījumi, minētie dokumentu viltojumi ir veikti 2011. gadā un ir saistīti ar objekta būvniecības pirmo kārtu.

Lai nenovilcinātu šo izmeklēšanu un ņemot vērā, ka konkrētā nodarījuma formālais sastāvs pēc Krimināllikuma ir kvalificējams kā mazāk smags (Krimināllikuma 275. panta 2. daļa), tika pieņemts lēmums par šī nodarījuma izdalīšanu no kopējās Zolitūdes lietas izmeklēšanas.

Pabeidzot visas nepieciešamās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, šā gada 17. februārī kriminālprocess par dokumentu viltošanu nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Šā gada 20. februārī prokuratūra pieņēmusi lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, bet 27. februārī jau pieņemts prokurora priekšraksts par sodu – sešu minimālo mēnešalgu apmērā. Persona piespriesto sodu jau ir samaksājusi.

Par dokumentu viltošanu saņemtais sods neizslēdz iespēju šo personu saukt pie kriminālatbildības arī par citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu saistībā ar Zolitūdes traģēdiju, ja izmeklēšanas gaitā tiks noskaidrots, ka šī persona tādus izdarījusi.

“Izmeklēšanā mēs noskaidrosim katras iesaistītās personas saistību un katra atbildību notikušās traģēdijas kontekstā,” uzreiz pēc traģēdijas sacīja VP priekšnieks Ints Ķuzis un šis solījums tiek pildīts. Pirmā persona šobrīd jau ir saņēmusi sodu par dokumentu viltošanu, bet izmeklēšana pamat procesā turpinās. Policija noskaidros katras šī objekta projektēšanā, būvniecībā vai apsaimniekošanā iesaistītās personas iespējamo atbildības pakāpi saistībā ar smagajām sekām – ēkas sabrukšanu un cilvēku bojāeju.

Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas kriminālprocess ir apjomīgs un darbietilpīgs – vairāk nekā 47 izmeklētāju grupa strādā pie vairākiem desmitiem tūkstošu dokumentu, kas jau šobrīd apvienoti vairāk nekā 30 sējumos.

Izmeklēšanā joprojām rūpīgi tiek izskatītas versijas gan par iespējamām kļūdām ēkas projektā, gan par iespējamiem pārkāpumiem ēkas pirmās un otrās kārtas būvdarbu procesā. Tiek vērtēta arī gan būvdarbus uzraugošo institūciju un apsaimniekotāju amatpersonu rīcība saistībā gan ar ēkas projektu un būvniecību, gan ekspluatāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ušakovam tak visi dokumenti bija kārtībā.Arī paraksti visi bij.Tas jau nekas ,ka viltoti.Un kāds tur vēl gribēja ,lai viņš atkāpjas no amata.

  2. Esmu latviete , bet visu laiku nākas runāt krieviski ,jo tika krieviski Bolderājā runā . Mans vīrs LATVIEŠUS sauca par fašistiem .CViņš aizliedza mums mājās runāt latviski . Vai man būtu jāmīl šie cilveki ???? Bet man tomēr naida pret viņiem naw.

Draugiem Facebook Twitter Google+