×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

Romāna ”Zaņķis” ekranizējums — melnā komēdija par policista ikdienu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ērvina Velša romāna “Zaņķis” ekranizācija nav domāta tikai viņa “Trainspotting jeb Vilcienvaktes” cienītājiem. Melnā komēdija par kādu Edinburgas policistu, viņa sašķelto personību un vīzijām jau atzīta par vienu no šā gada britu labākajām filmām, kurā savas karjeras, iespējams, labāko lomu nospēlējis zilacainais skots Džeimss Makevojs.

Brūsa Robertsona ikdiena ir tikpat neprātīga kā Džona S. Bērda debija pilnmetrāžas kino – kad skotu policijas seržants ir nolēmis iegūt paaugstinājumu darbā, viņš dara visu, lai tā arī notiktu, savukārt režisors dara visu, lai viņa ienākšana kino būtu melna humora pilna, ko Bērdam nodrošina gan žanra robežu jaukšana, gan vairākas otrā plāna līnijas, gan, protams, cenzējamā leksika un Robertsona izdarības, kas nudien nepiedienētos kārtīgam likumsargam.

Piecās kategorijās (arī par Makevoja darbu un režiju) nominēta “British Independent Film Awards”, Bērda melnā komēdija nav domāta vājiem nerviem, ziepju operu vai a`la Danielas Stīlas romānu ekranizāciju cienītājiem. Tā ir raupja, rupja un nekrietna ironija, kuras galvenais varonis – patiesībā jau antivaronis – Holivudas veidotā kinolentē pilnīgi noteikti izpelnītos vismaz nomināciju pasaules kārotākajam zelta vīriņam. Taču Makevoja augsti paceltā latiņa ir kārtējais, šobrīd labākais sniegums viņa stilistiski un žanriski bagātajā kino biogrāfijā.

Varbūt noder!!


“Zaņķis”/”Filth”


Lielbritānija, 2013.

Režisors: Džons S. Bērds

Lomās: Džeimss Makevojs, Džeimijs Bells, Imodžena Pūtsa, Edijs Marsens, Šērlija Hendersone, Džims Brodbents, Džoanne Frogeta

“Kino Citadele”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+