×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. marts, 2017
Drukāt

Polija atlaidīs komunistu laika diplomātus (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Beāta Šidlo

Polijas konservatīvā valdība apstiprinājusi likumprojektu, kas paredz atlaist Ārlietu ministrijas darbiniekus un diplomātus, kuru karjeras ārlietās aizsākās vēl komunistu režīma gados. Premjerministre Beāta Šidlo likumprojektu raksturojusi kā “nepieciešamu”. No amatiem Ārlietu ministrijā tiks atbrīvoti visi darbinieki, kas darbā tika pieņemti pirms komunistiskā režīma krišanas 1989. gadā. Tas neattieksies uz ārlietu ministru Vitoldu Vaščikovski, kas ministrijai pievienojās 1992. gadā.Kā liecina nesen atklātībā nonākušie dokumenti, Polijas vēstnieks Vācijā Andžejs Pšilebskis sadarbojies ar komunistiskā režīma drošības dienestu. Polijas armijā aptuveni 90% vadošā sastāva ir nomainīti reformās, kuras uzsāka tagadējā labējā valdība. Aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs paziņojis, ka grib izskaust visas komunistu laikmeta paliekas, bloķējot to militārpersonu paaugstināšanu, kas pievienojušās armijai pirms komunistu režīma krišanas 1989. gadā. Tas īpaši attiecas uz militārpersonām, kas mācījušās karaskolās Padomju Savienībā. Opozīcijas partijas ir kritizējušas četrzvaigžņu ģenerāļu atvaļināšanu no armijas ģenerālštāba laikā, kad ir pastiprinājies saspīlējums Polijas attiecībās ar Krieviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kad pienāks Latvijai tie laiki,
  Ko citas tautas tagad redz ?

  • Ja Latvijā tiktu veikti tādi pat pasākumi kā Polijā (kas maz ticams), tas nedotu it neko. Iespējams, pat pasliktinātu situāciju vēl vairāk. Jo latviešu tautas kvalitāte ir viduvēja, bet visu līmeņu varas pārstāvji ir nākuši no tautas vidus, tie nav no Marsa pie mums atsūtīti. Tāpēc Latvija nekad nebūs, piemēram, Somijas līmenī – ne labklājības , ne dzīves civilizētības ziņā. Latvieši patiesībā pēc mentalitātes ir daudz tuvāki krieviem nevis eiropiešiem, lai cik skumīgs nebūtu šāds secinājums. Tāpēc Latvijā vienmēr valdīs korupcija, “čomisms”, varas vīru un sievu savtīgās intereses, bet rūpes par tautu paliks otrajā plānā. Jo izveidot tādu īsti rietumnieciski civilizētu valsti patiesībā negrib ne vara, ne tauta. Visuzskatāmākais piemērs tam ir Lembergs. Visi zin, kas un kāds viņš ir, taču lielā tautas daļā viņš ir populārs. Tātad tauta pieņem viņa vērtību sistēmu un vēlas dzīvot mafiozā valstī. Un arī gadījumā, ja (nedod Dievs) Latviju atkal okupēs Krievija, atbrīvošanās no bijušajiem komunistiem situāciju neglābs. Drīzāk otrādi, jo starp bijušajiem komunistiem (toreiz bija citi laiki un cilvēka piederība pie komunistiem par cilvēku neliecina itin neko) manuprāt ir vairāk godprātīgu cilvēku nekā starp jaunās farmācijas darboņiem, kuri, kā saka, savu tēvu un māti pārdos, ja tas būs viniem izdevīgi. Tipisks piemērs – Šlesers, kurš savulaik arī bija diezgan populārs. Vārdu sakot, secinājums bēdīgs – latviešu kvalitāte jau no dabas ir pārāk zema, lai spētu izveidot kvalitatīvu valsti! Vienīgā kvalitatīvā tauta bijušajā PSRS teritorijā ir Igaunija un viņiem jau tagad valsts ir krietni augstākā līmenī. Ne tik daudz materiālā (kaut gan arī tajā), cik eiropeiskas civilizētības ziņā!

   • Tu esi viduvèjs mikslis,krieviskas piegarsas produkts.Ar izvéléto niku,neapkauno Samuraju vàrdu.Tavu ísto vàrdu noteikti glabà slepenajos maisiños.Lielais tautas vërtétàjs.

   • Neesmu pamanījis, Atbildēt

    vai tad Latvija ir deokupēta kaut kad
    kopš 1940. gada līdz 2017. gadam ?

   • Varu piekrist tam, ka “tie tur augšā pie varas”, nāk vien no tās pašas tautas. Bet uzskatu, ka nav tik pesimistiski, ka “latviešu tautas kvalitāte” ir viduvēja. Daudz inteliģences, lielsaimniekus, uzņēmējus kara laikā nogalināja, izveda, vai izsūtīja. Palika tas kas palika.
    Par to, ka mums ir evolūcija ne revolūcija rakstīja arī Ķīlis – labs raksts delfos, iesaku izlasīt.
    Nākotnē tomēr raugos cerīgi; ar nosacījumu, ka kādam vīram pie varas Krievijā neniezēs nagi atkal pierādīt savu varēšanu un veikt ko līdzīgu kā Krimā.

Draugiem Facebook Twitter Google+