×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. augusts, 2014
Drukāt

Polijā norisinās pēdējo gadu vērienīgākā militārā parāde (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Polijā 15. augustā tiek svinēta Armijas dienas, kas ir arī nacionālie svētki, atzīmējot Polijas armijas uzvaru pār Sarkano armiju 1920. gada kaujā par Varšavu.

Atzīmējot uzvaru pār Sarkano armiju, Polijas galvaspilsētā Varšavā šodien notika viena no pēdējo gadu vērienīgākajām militārajām parādēm, kurā piedalījās vairāk nekā tūkstoš Polijas karavīru, 120 militāro bruņutransportieru, kā arī 50 kaujas lidmašīnas un helikotperi, informē Polijas radio interneta vietne. Parādē piedalījās arī ASV un Kanādas karavīri.

Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis nolika ziedus pie neatkarīgas Polijas pirmā valsts vadītāja un Polijas armijas dibinātāja Jozefa Pilsudska pieminekļa. 1920. gadā tieši Pilsudskis vadīja Polijas armiju cīņā pret Sarkano armiju.

Uzrunā Komorovskis sacīja, ka notikumi Ukrainā pierāda, ka Austrumeiropā konfliktsituācijas joprojām ir “skarbā realitāte”. Runājot par Krievijas agresiju pret Ukrainu, Komorovskis sacīja, ka “mēs dzīvojam pasaulē, kurā spēks nozīmē vairāk nekā likums”. Viņš arī aicināja NATO palielināt militāros tēriņus, lai dotu pienācīgu atbildi Krievijas uzsāktajai savu bruņoto spēku modernizācijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … Kads zombetais, varda dens, seit pierada savu totalo ignoranci … drosi vien Kremla 5. kolonnas savervets no kadas bijusas okupantu vai kolonistu gimenes …

    … Tadi paradas ar vien biezak latviesu portalos … brinums, ka meginajums sevi izradit ir rakstits svesvaloda …

    … Diezin kamdel Polijas ‘atbrivotaji’ Komunistu karaspeks atputas 3 menesus pie Varsavas un atlava Vacu SS vienibam iznicinat Polijas pagrides armiju un sagraut pilsetu … un lidz ar to Polijas nacionalas sabiedribas ziedu lidz nakamai paaudzei … ?

    … Kas gan vairs gribetu tadus ‘krievu’ glabejus redzet Eiropas vidiena ??!!

  2. polijai nebus 1920 gads bet 1945 gads ko darija polija sajos gados eiropa kapituleja ss vienibam pateicoties krieviem izglabas……..

Draugiem Facebook Twitter Google+