×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. novembris, 2012
Drukāt

Polijā protestē pret antirasistiskām autobusu biļetēm

Foto - AFPFoto - AFP

Ilustratīvs attēls

Ļubļinā, Polijas dienvidaustrumos, aptuveni 200 valsts otrās divīzijas futbola kluba Ļubļinas “Motor” līdzjutēji devušies gājienā pa pilsētas ielām, lai protestētu pret multikulturālisma kampaņas laikā izdotajām antirasistiskajām autobusu biļetēm, kas sabiedrībā izsaukušas gluži pretēju reakciju, ziņo Polijas radio.

Autobusu biļetes tika izdotas ierobežotā daudzumā un tagad no aprites jau izņemtas. Uz biļetēm bija uzdrukāti attēli, kam, pēc to autoru domām, vajadzētu veicināt multikulturālismu. Piemēram, uz dažām no biļetēm attēloti ebreji vai afrikāņi, kas labi iejutušies futbola līdzjutēju vidū. Savukārt uz citām biļetēm attēloti divi vīrieši, kas skūpstās.

Autobusa biļetes tika izdotas kampaņas “Ļubļina visiem” laikā, ko organizēja pilsētas oficiālajā kultūras centrā bāzētā organizācija “Rewiry”. “Mērķis bija parādīt Ļubļinas fanus kā atvērtu grupu, kurā var sastapt visas reliģiskās, seksuālās un nacionālās minoritātes,” norādīja organizatori. Tomēr protestētāji, kas pulcējās pie pilsētas domes, uzskata, ka šādi projekti veicina “noziedzīgu komunistisku ideoloģiju” un aicināja pilsētu turpmāk virs nepiedalīties šādu ieceru finansēšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+