Mobilā versija
Brīdinājums -3.1°C
Antons, Antis, Antonijs
Ceturtdiena, 18. janvāris, 2018
2. novembris, 2017
Drukāt

Polijā stājas spēkā likums par medicīniskās marihuānas legalizāciju (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Polijā spēkā stājies likums par medicīniskās marihuānas legalizāciju, līdz ar to aptiekas šajā valstī no trešdienas var sākt tirgot uz marihuānas bāzes izgatavotos medikamentus.

Atbilstoši jaunajiem noteikumiem, Polijas aptiekās marihuāna no importētiem augiem var tikt izmantota recepšu medikamentu izgatavošanai. Tiesa gan, šie medikamenti vispirms ir jāreģistrē Medicīnisko produktu reģistrācijas birojā.

Polijas Farmācijas kamera paziņojusi, ka farmaceiti ir gatavi izgatavot uz marihuānu bāzētus recepšu medikamentus. Farmaceitiem arī tiks nodrošināti kursi, ja viņiem būs nepieciešama tālāka apmācība.

“Atbilstoši aplēsēm līdz 300 000 pacientu varētu kvalificēties ārstniecībai ar medicīnisko marihuānu,” norādīja organizācijā.

Saņemt šos medikamentus varēs pacienti, kuri cieš no hroniskām sāpēm, ķīmijterapijas izraisīta nelabuma, izkaisītās sklerozes spasticitātes vai pret zālēm noturīgās epilepsijas.

“Atbilstoši ekspertu aplēsēm viens grams medicīniskās marihuānas maksās 50 līdz 60 zlotus (13,68 līdz 16,43 eiro), bet viena mēneša kurss – aptuveni 2000 zlotu (472 eiro),” norādīja organizācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. lūk eksporta iespējas, audzejam un dzenam uz poliju

  2. rietumu vērtību demokrātija un kapitāls morālais debīlisms maršē, naudaskārē atsāpinās gan no sāpēm, gan no naudas, kā arī visus pārējos no veselā saprāta

Draugiem Facebook Twitter Google+