×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2012
Drukāt

Polijas kluba «Legia» fani liek satraukties Liepājai

Foto - www.irliepaja.lvFoto - www.irliepaja.lv

Pusotrs tūkstotis Polijas kluba “Legia” futbola fanu aizvakar un vakar ieradās Liepājā, kur agresīvāko un iedzērušāko līdzjutēju izpildījumā notika ālēšanās un arī sienu apķēpāšana. Sākoties spēlei, stadionā tika dedzinātas petardes. Pilsētā jau bija savilkti policijas papildspēki, kā arī nosūtīts speciālo uzdevumu bataljons un gatavībā atradās zemessardze.


Fani ieradušies uz futbola spēli UEFA Eiropas līgas atlasē ar vietējo komandu “Liepājas metalurgs”. Kā ziņo portāls liepajniekiem.lv, poļu līdzjutēju ālēšanās pilsētā izpaudusies kā grafiti zīmēšana, skaļa dziesmu dziedāšana, kā arī alkohola lietošana un atrašanās reibumā publiskā vietā. Daži liepājnieki sociālajos tīklos pauduši, ka sajūta pilsētā neesot omulīga fanu pieplūduma dēļ. Valsts policijai iepriekš bijusi informācija, ka uz futbola spēli ieradīsies liels futbola fanu skaits no Polijas. Kā zināms, daļa Polijas futbola klubu fanu Eiropā ir pazīstami ar agresīvo uzvedību. Policija jau iepriekš bija nosūtījusi uz Liepāju papildspēkus, aģentūrai LETA paudusi Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava. Uz Liepāju bija devies arī policijas speciālo uzdevumu bataljons, kā arī pilsētā vērojama zemessargu klātbūtne.

No Valmieras uz Liepāju ārkārtas gadījumā devies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Viņa lēmumu esot ietekmējis tas, ka vakarpusē pastāvējušas bažas, ka “Legia” fanu ālēšanās izraisījusi agresīvu Lietuvas pilsoņu nepatiku, kam uguni piesviedušas Viļņas un Varšavas saspīlētās attiecības, un viņi devušies kārtot rēķinus ar “Legia” līdzjutējiem. Dienas gaitā bažas par situāciju Liepājā izteica aizsardzības ministrs Artis Pabriks, ka šāda poļu kluba līdzjutēju ālēšanās var sabojāt Polijas labo tēlu Latvijas acīs.

Lūgts komentēt notiekošo Liepājā, Polijas vēstnieks Latvijā Ježijs Mareks Novakovskis pauda cerību, ka “Legia” fanu ālēšanās Polijas tēla pasliktināšanos neizraisīs.

 

Vēstnieks atgādina, ka Varšavas “Legia” radikālākie līdzjutēji ir vieni no agresīvākajiem Polijā. “Šie cilvēki nav fani, viņiem nav nekāda sakara ar sportu, daudziem no viņiem Polijā ir aizliegts atrasties stadionos,” teica vēstnieks.

 

“Cilvēkus, kas šādi uzvedas, es saucu par stadionu bandītiem, viņi darbojas līdzīgi kā teroristi, jo viņi nepazīst robežas. Tas ir neatkarīgi no nacionālās piederības.” Pēc viņa vārdiem, pirms spēles uz Latviju atsūtīti četri Polijas policijas darbinieki, kas specializējušies agresīvu fanu jautājumos un snieguši instruktāžu Latvijas kolēģiem. Vakar uz Liepāju devās arī Polijas konsuls, lai koordinētu sadarbību ar Latvijas dienestiem.

J. M. Novakovskis uzsver, ka “Legia” fani, iespējams, uz Latviju tik lielā daudzumā atbraukuši, jo viņiem bijušas problēmas noskatīties spēli mājās kluba politikas dēļ. Tomēr vēstnieks mierina, sakot, ka daudz lielākas problēmas ir tad, ja satiekas divi krasi konfliktējošu futbola klubu grupējumi Polijā. “Varšavā dzīvoju netālu no “Legia” stadiona. Kad tuvojas spēles ar Lodzas, Gdiņas vai Krakovas komandām, izskatās, ka notiek gatavošanās karam. Tie ir pseidofani. Pilsētā ir ap 3000 policistu,” teic Polijas vēstnieks. Viņš uzsver, ka par pārkāpumiem “Legia” faniem būs jāatbild Latvijas varas iestāžu priekšā un konsulārā palīdzība tiks sniegta cilvēkiem, kas pazaudējuši pasi vai nonākuši slimnīcā. Vakar Polijas vēstnieks izteica cerību, ka nekas slikts ar liepājniekiem un futbola faniem nenotiks un cilvēki necietīs.

Futbola kluba “Liepājas metalurgs” un arī policijas rīcībā nebija informācijas, cik daudz Polijas kluba “Legia” līdzjutēju apmeklēja abu klubu spēli. Kā ziņo liepājniekiem.lv administrators Alvis Sviķkalns, sākoties spēlei, “Legia” fani aizdedzinājuši petardes, kas licis aizkavēties spēlei. A. Sviķkalns ziņo, ka atmosfēra pie stadiona esot laba un pirms spēles līdzjutēji dziedājuši dziesmas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+