×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2016
Drukāt

Politologi Āboltiņas lēmumu vērtē gan pozitīvi, gan negatīvi (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzrunā klātesošos partijas "Vienotība" pārstāvjus tradicionālā teātra izrādes apmeklējuma laikā Dailes teātrī.

Partijas “Vienotība” pašreizējās līderes Solvitas Āboltiņas paziņojums par nekandidēšanu uz politiskā spēka priekšsēdētājas amatu ir saprātīgs un var palīdzēt partijai reabilitēties, aģentūrai LETA atzina Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds.

Rozenvalds norādīja, ka šis ir viens no Āboltiņas saprātīgākajiem lēmumiem. “To varēja gaidīt, jo viss uz to gāja, piemēram, partijas nodaļu spiediens. Ja viņa neaizietu pati, tad būtu lielāka problēma un viņa tiktu izbalsota,” uzskata Rozenvalds.

Pēc eksperta teiktā, ar Āboltiņas lēmumu ceļš uz “Vienotības” vadītāja amatu tiek pavērts citiem kandidātiem, piemēram, publiski minētajiem bijušajam eirokomisāram Andrim Piebalgam un Saeimas deputātam Edvardam Smiltēnam. Rozenvalds ir pārliecināts, ka ar laiku parādīsies vēl citi šī amata kandidāti.

“Jaunā “Vienotības” vadības seja varētu spēlēt pozitīvu lomu, lai uzlabotu patlaban dramatiskos partijas reitingus,” uzskata eksperts.

Tāpat Rozenvalds uzsvēra, ka Āboltiņa ir spilgta politiķe ar lielu potenciālu, kura ar laiku varētu atgriezties politikā, bet ne tūlīt.

Āboltiņa vada “Vienotību” kopš 2011.gada. Iepriekš, kad “Vienotība” bija politisko partiju apvienība, Āboltiņa bija tās līdzpriekšsēdētāja, bet no 2008. līdz 2010.gadam – partijas “Jaunais laiks” valdes priekšsēdētāja.

Āboltiņas vadībā “Vienotība” ir guvusi atzīstamus panākumus Saeimas vēlēšanās, iegūstot tiesības trīs reizes valdību veidot Valdim Dombrovskim un vēl divas – Laimdotai Straujumai, tomēr pēdējā laikā partija ir piedzīvojusi dramatisku reitinga kritumu, tam pietuvojoties 5% robežai.

Šajā Saeimas sasaukumā Āboltiņa ir “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja, tāpat viņa vada Saeimas Nacionālās drošības komisiju.

Savukārt pētījumu centra SKDS vadītājs un sociologs Arnis Kaktiņš atzina, ka partijas “Vienotība” pašreizējās līderes Solvitas Āboltiņas paziņojums par nekandidēšanu uz politiskā spēka priekšsēdētājas amatu pagaidām partijas reitingus neuzlabos.

“Āboltiņas paziņojums nekādu iespaidu uz partijas reitingiem neatstās, jo iedzīvotāju simpātijas un antipātijas parasti ietver daudz un dažādus faktorus,” piebilda Kaktiņš.

Viņš norādīja, ka “Vienotības” sliktie reitingi ir atkarīgi no daudziem faktoriem, bet Āboltiņa ir tikai viens no tiem. “Pieņemot vienu vai otru lēmumu, nevar gaidīt, ka sabiedriskā doma uzreiz būtiski mainīsies. Partijas popularitāte nesaruka vienā dienā, bet gan ilgākā laika periodā,” uzsvēra SKDS vadītājs.

“Kad sekos citi partijas lēmumi un attiecīga rīcība, tad sabiedriskā doma, iespējams, mainīsies. Bet viens paziņojums nevar mainīt sabiedrisko domu,” piebilda Kaktiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. visa šī kompānija, ko stūrējusi šī nedāma, dodas uz loģiskajām beigām- turpat, kur jau ir LC un TP utt. Projekts, kura veidotājiem svešs goda, kauna jēdziens, kam pilnīgi nemaz nerūp savas valsts attīstība, taču gauži rūp siltie un ērtie “brukseļkrēsli”, piestūķēti pašu maki un iestūķēti pietuvinātie vajadzīgajās padomēs un valdēs, pieņemti likumi, kas ļauj pie siles palikt, neskatoties ne uz ko, kas neļauj pat “nesaviem” un plebejiem- reņģēdājiem lāga pat iebilst kādai absolūtai stulbībai, cerams, tuvojas drīzam galam ar pilnīgu krahu!

  2. Viņa jau lauzīšoties Vienotības valdē, lai varētu visu atkal kūrēt no aizmugures. Nožēlojama sieviete, ne dāma!

    • Ziniet, nav jau viegli, ja cilvēks diezgan ilgi ir kādā jomā strādājis, tā ņemt un pamest.

    • Un arī – Solvita Ā. ir viens cilvēks, kas iespējams to čūsku bedri spēj kaut kā kontrolēt. Viņa māk panākt, lai lietas notiek kā vajag. Tā ir liela spēja. Ne velti nacionālā apvienība .. bikses tikai iedomājoties vien, ka viņa varētu kļūt par ministru prezidenti.
      Ko es ar to gribēju teikt – es iedomājos, ka jaunā partijas vadība, lai kas tā arī būtu, diez vai spēs bez Solvitas iztikt, tāpēc būtu prāta darbs viņu ārpus valdes neatstāt.

  3. Atklāti sakot – tas lēmums ir drusku nokavēts. Ja viņa būtu atkāpusies jau tad, kad viņu neievēlēja Saeimā – tas būtu bijis adekvātāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+