Pasaulē
Citur

Pompeo brīdina Krieviju neiejaukties ASV iekšpolitikā0


ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo
ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo
Foto – EPA/LETA

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo savā pirmajā telefonsarunā ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu brīdināja Krieviju neiejaukties ASV iekšpolitikā.

Attiecības starp Vašingtonu un Maskavu ir nonākušas vēsturiski zemākajā punktā pēc abpusējas spiegu izraidīšanas, diplomātisko misiju slēgšanas un Krievijas intervencēm Sīrijā un Ukrainā. ASV prezidents Donalds Tramps, kurš savas vēlēšanu kampaņas laikā 2016. gadā bija solījis uzlabot attiecības ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, tomēr nevēlas atzīt Krievijas iespējamu iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās. ASV izlūkdienesti uzskata, ka Putins bija norīkojis aģentus slepeni kaitēt Trampa vēlēšanu sāncensei Hilarijai Klintonei, lai palīdzētu Trampam uzvarēt vēlēšanās. Īpašais prokurors Roberts Millers veic izmeklēšanu par iespējamu saistību starp Krieviju un Trampa vēlēšanu kampaņu. Tramps noliedz apgalvojumus par šādu saistību un ir nosaucis šo izmeklēšanu par “raganu medībām”, tomēr saspīlējums abu valstu attiecībās saglabājas. Domājams, ka bijušais Centrālās izlūkošanas pārvaldes direktors Pompeo sarunā ar Lavrovu bija pievērsies šai problēmai. “[Valsts] sekretārs Pompeo vairākkārt atkārtoja, ka, lai gan ASV cenšas panākt attiecību uzlabošanos ar Krieviju, tam ir vajadzīgs, lai Krievija demonstrētu, ka ir gatava veikt konkrētas darbības, reaģējot uz mūsu bažām, tai skaitā par iejaukšanos ASV iekšējās lietās,” teica Valsts departamenta pārstāve.

Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka telefonsaruna tika organizēta pēc ASV pieprasījuma un ka abi ministri ir vienojušies “par nepieciešamību strādāt kopā … lai pārvarētu pastāvošās domstarpības ar profesionālu dialogu”.

LA.lv