×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Porošenko piedāvā Savčenko ministres amatu Ukrainas valdībā (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas prezidents Petro Porošenko ministra amatu valsts valdībā piedāvājis Ukrainas pilotei un parlamenta deputātei Nadijai Savčenko, kas tiek tiesāta Krievijā, vēstīja ziņu aģentūra UNIAN.

Par to liecina Savčenko saņemta vēstule no Porošenko, kuru viņai nodeva advokāts Marks Feigins.

Ukrainas prezidentes vēstule īpaši aicinājis Savčenko pārtraukt pieteikto badastreiku, un ceturtdien viņa sāka dzert ūdeni, bet no pārtikas joprojām atsakās.

“Mums ir vajadzīga vesela Nadija Savčenko, Ukrainas varone, parlamenta deputāte, mūsu brīvības simbols, kas drīzumā atgriezīsies mājās, kas varētu kļūt par piemēru citiem. Domāju, ka Jūsu darbība ar to visu neaprobežojas, un es vēlētos jūs redzēt mūsu atjaunotās valdības sastāvā,” vēstulē rakstīja Porošenko.

Feigins informēja, ka runa ir par ministra amatu tā dēvētajā spēka blokā, uz kuru kandidatūru izvirza valsts prezidents, un advokāts pauda viedokli, ka tādam Porošenko paziņojumam vajadzētu palīdzēt atbrīvot Savčenko.

“Petro Porošenko vēstulē runa ir par Savčenko amatu valdībā. Tas ir ministra amats “spēka blokā”. Esmu pārliecināts, ka tas palīdzēs viņas atbrīvošanā,” advokāts rakstīja mikroemuāru vietnē “Twitter”.

Feigins ceturtdien arī paziņoja, ka Savčenko ir pārtraukusi sauso badastreiku. Lēmumu sākt dzert ūdeni un lieto bērnu pārtikas maisījumus Savčenko pieņēma pēc Porošenko vēstules izlasīšanas. Savčenko paziņojumā norādīja, ka sauso badastreiku pārtrauc visu to, kas par viņu uztraucas, dēļ.

Ukrainas prezidents vēstulē solījis darīt visu iespējamo, lai panāktu ieslodzīto apmaiņu.

Jau ziņots, ka Savčenko prāvā Krievijā 2.martā valsts apsūdzības pārstāvis pieprasīja, lai tiesa ukraiņu pilotei piespriež 23 gadus cietumā. 3.martā tiesa neļāva Savčenko uzstāties ar pēdējo vārdu. Tajā pašā dienā Savčenko pieteica badastreiku. Pēc debatēm tiesnesis slēdza sēdi, piebilstot, ka process turpināsies 9.martā.

Tiesa paziņojusi, ka spriedums Savčenko lietā tiks pasludināts 21. vai 22.martā.

Ukrainas promaskaviskie kaujinieki sagūstīja Savčenko 2014.gada 17.jūnijā brīdī, kad viņa netālu no Luhanskas palīdzējusi no kaujas lauka aiznest ievainotos karavīrus, skaidro viņas advokāti. Drīz pēc tam kaujinieki aizveduši Savčenko no Ukrainas uz Krieviju, kur nodevuši varasiestādēm.

Sākumā viņa tika apsūdzēta līdzdalībā divu Krievijas žurnālistu nāvē Ukrainas Luhanskas reģionā. Vēlāk apsūdzība tika pārkvalificēta uz smagāku – Savčenko tika tieši apsūdzēta žurnālistu nogalināšanā.

Savčenko savu vainu noliedz, un decembra beigās viņas advokāti iepazīstināja ar dokumentiem, kas liecina, ka brīdī, kad žurnālisti iekļuva mīnmetēju ugunī, Savčenko jau atradās promaskavisko kaujinieku gūstā, kas viņu vēlāk aizveda uz Krieviju.

Gan Ukraina, gan Rietumvalstis aicinājušas Maskavu Savčenko atbrīvot, taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka viņš nevarot iejaukties tiesas darbā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Modris no Krimas Atbildēt

    Slimms, pavisam slims,

  2. Nebija dzirdēts,ka Nadija Š. ir deputāte.Ja tā,tad jau gan tiks atpakaļ uz mājām.
    Lai veicās! Bet par to ministra posteni spēka blokā,kas ar to domāts?

  3. Idiots !!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+