×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Portāli: ECT lēmums DELFI.EE lietā ir absurds, ietekmēs vārda brīvību un veicinās cenzūru (3)

Foto - la.lvFoto - la.lv

Lai gan portāla “Delfi” galvenais redaktors Ingus Bērziņš uzskata, ka visus interneta lietotāju komentārus tiem paredzētajās portālu sadaļās izkontrolēt nav iespējams, un ir pārsteigts par Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lēmumu, ka medijs ir atzīts par atbildīgu par lasītāju publicētajiem nomelnojošajiem komentāriem, portāla “Tvnet” valdes loceklis Ivars Bauls uzskata, ka ilgtermiņā ECT lēmums ietekmēs vārda brīvību un veicinās cenzūru.

Bērziņš pauda izbrīnu par ECT lēmumu lietā “Delfi pret Igauniju”. “Protams, ka visu izkontrolēt nav iespējams. Vēlreiz jāizsaka izbrīns par tiesas lēmumu, jo komunikācijas lauks, par kuru tiek lemts, ir daudz plašāks. Šajā gadījumā tiek pavērtas vaļā durvis uz to, ka neviens nesaprot, cik lielā mērā platforma ir atbildīga par to, ko lietotājs ierakstījis savā profilā, piemēram, sociālajos tīklos, tādos kā “Facebook.com” vai “draugiem.lv”. Situācija ir diezgan absurda, un šobrīd nav jēgas modelēt iespējamos scenārijus attiecībā uz šo jautājumu,” sacīja Bērziņš.

“Delfi” galvenais redaktors uzskata, ka “Delfi” pēdējos gados ir ļoti daudz strādājuši pie tā, lai padarītu komentāru sadaļas atbilstošākas civilizētas komunikācijas normām. “Nedomāju, ka šis lēmums kaut ko ietekmēs daudz citādāk,” sacīja Bērziņš.

“Mēs joprojām šo lēmumu vērtējam piesardzīgi. Uzskatām, ka nacionālā likumdošana to var interpretēt dažādi. Nedomāju, ka šobrīd būtu kaut kas radikāli mainījies tajā, kā sadzīvo redakcionālais un lietotāju radītais saturs interneta platformā,” situāciju komentēja Bērziņš.

Savukārt “Tvnet” valdes loceklis Ivars Bauls uzskata, ka ilgtermiņā šāds lēmums ietekmēs vārda brīvību. “Paradoksāli, bet šāds lēmums veicina cenzūru.

Ilgtermiņā šis lēmums noteikti ietekmēs vārda brīvību. Portāliem būs stingrāk jāmoderē šīs sadaļas. Līdz ar to, protams, mēs iegūsim tīrākus un korektākus komentārus, bet reizēm pat tad, ja komentārs ir pieklājīgs, šī informācija var izrādīties negatīva, jo cilvēks nevar būt informēts par pilnīgi visiem procesiem,” sacīja Bauls.

Kā ziņots, ECT Lielā palāta otrdien noraidījusi Igaunijas tīmekļa medija “Delfi” sūdzību strīdā ar Igaunijas valsti par lasītāju komentāriem tīmeklī, vēsta Igaunijas raidorganizācija ERR. Lielā palāta 17 tiesnešu sastāvā atkārtoti izskatīja sūdzību lietā, kurā ECT septiņu tiesnešu palāta pērn jau bija pieņēmusi lēmumu par sliktu medijam “Delfi”. Otrdienas lēmums vairs nav pārsūdzams.

Jau ziņots, kā sacīja Igaunijas valsts pārstāve šajā lietā Marisa Kūrberga, galīgajā spriedumā tiek atzīta medija atbildība. Viņa arī piebilda, ka tas bijis taisnīgs atrisinājums.

“Tagad ECT ir noteikusi, ka portāla uzturētājiem ir jāuzņemas atbildība par ārkārtīgi ekstrēmiem un vardarbību kurinošiem komentāriem,” sprieduma būtību rezumēja redaktors.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Kā saimnieks atbild par savu suni, tā portāla saimniekam ir jābūt atbildīgam par savu… Kas tur ko brīnīties?

 2. Lēmums ir superīgs. Loti ļoti priecājos par šo lēmumu.
  Portālu (Delfi pirmkārt) komentāri ir pārvērtušies par miskastēm, informācijas kara kanāliem, nolaistām samazgu bedrēm, gar kurām portāls neliekas na ziņas.

  Delfi vispār ir amorāli un bezatbildīgi. Ar sabiedrību šķeļošām, pret valsti nostādošām, amoralitāti un degradāciju veicinošām ziņām. delfi komentāri ir Kremļa troļļu barotne.

  Portāls sava’pretvalstiskajā bezatbildībā vienkārīs grib slinkot un turpināt bezatbildīgi pelnīt naudu uz tautas demoralizēšanu un negāciju veicināšanu. viņiem ir slinkums turēt komentāros kārtību. Izlaidušies līdz šausmīgam visatļautības līmenim.
  Un piesedzas vēl ar vārda brīvību. amorāļi!!! Tādiem būtu jāatņem tiesības turēt portālu!!! viņi ir jāliek zem likuma.

  • Atstāj jau puķītēm arī !
   —————————-
   Un kāpēc paraksties ar sievietes niku ?
   —————————-
   No kurienes tad uzzināt Kremļa troļļu kondīciju, ja ne no “miskastēm … u.c.”
   Ja gribi, bāz galvu smiltīs, kas tev to liedz ! Valstiskais strauss gadījies !

Draugiem Facebook Twitter Google+