×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Portugālē pirmizrādīs Nila Skapāna jauno filmu

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Šajā nedēļas nogalē – 12. jūlijā – Portugālē gaidāma spokošanās, gan ne biedējoša, bet sirsnīga un līksma, jo savu starptautisko pirmizrādi piedzīvos Nila Skapāna radītā animācijas filma “Spoku stunda”, vēsta studijas pārstāve Zanda Dūdiņa.

Festivāls “Curtas Vila do Conde” ir viens no nozīmīgākajiem kultūras un kino notikumiem Portugālē, un Vila du Kondes pilsēta jau 22 reizi uz nedēļu kļūs par Portugāles kino galvaspilsētu. Krāsainā, plastilīna tehnikā veidotā Nila Skapāna filma festivāla konkursa programmā “Curtinhas” tiek izrādīta pašiem mazākajiem skatītājiem, līdz ar desmit animācijas filmām no Francijas, Horvātijas, Beļģijas, Vācijas, Igaunijas, Japānas un Itālijas.

“Kuram tad spoki nepatīk! Šis ir labsirdīgais spociņš, tas reizēm mēģina izlikties baiss, taču patiesībā ir ļoti draudzīgs un pārsteigumiem pilns,” tā saka režisors Nils Skapāns, skaidrojot, kādēļ spoku sev par draugu vēlētos katrs bērns.

“Curtas Vila do Conde” piedāvā arī īsfilmu, eksperimentālo filmu un mūzikas klipu programmas, savukārt paralēli bērnu filmu programmai tiek organizētas dažādas meistarklases, veicinot bērnu interesi par filmu veidošanu un skolojot tos par uzticamiem kino skatītājiem. Šogad pasaules čempionātam par godu festivāls sagatavojis īpašu, futbolam veltītu programmu, tiek demonstrēta arī itāļu kino lielmeistara Mikelandželo Antonioni spēlfilmu skate.

Kamēr mīlīgais spociņš turpinās savu ceļu uz animācijas filmu festivāliem Itālijā, Šveicē, Norvēģijā un citur, Nils Skapāns un viņa radošā komanda jau pārceļas uz Marsu – top filma par šo noslēpumaino planētu un tās iemītniekiem. Tā būs trešā Nila Skapāna animācijas filma, kas tapusi “Studijas Lokomotīve” paspārnē, pateicoties Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda līdzfinansējumam.

2013. gadā pabeigtā animācijas filma “Kaķis maisā” bija pirmais Nila Skapāna sadarbības projekts ar Studiju Lokomotīve. Krāšņais un aizkustinošais stāsts par atbildību un draudzību turpina iepriecināt pašus mazākos skatītājus visā pasaulē, filmas dalība festivālos mērojama jau divos desmitos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+