Sports
Basketbols

Porziņģis: Ceru nospēlēt efektīvāk, tā nebija labākā spēle 1

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas izlases spožākā zvaigzne Kristaps Porzinģis pēc 87:77 uzvaras par Lietuvu sarunā ar “LA” atzina ka pašam tā nebija izteiksmīga spēle un turpmāk cer komandai palīdzēt ar efektīvāku darbību.

Porziņģis – kādi vēl jautājumi! – laukuma devās Latvijas izlases sākuma sastāvā, 30 minūtēs ar 16 punktiem (divpunktu metieni 3/9, trīspunktu 1/3, sodi 7/12) bija otrais rezultatīvākais pēc Dāvja Bertāna (18), ar desmit atlēkušajām bumbām labākais cīņā zem groziem. Vēl Porziņģa rēķinā pa divām pārtvertām bumbām un rezultatīvām piespēlēm, arī trīs kļūdas un četras piezīmes. Pēdējā no tām – tehniskā par tēlošanu. Pēc tās treneris Ainārs Bagatskis nenomainīja Kristapu un pēc trenera vārdiem, Porziņģis atlikušajā laikā nospēlēja ļoti produktīvi un bez kļūdām. Viņa tālmetiens spēles izskaņā ļāva panākt 80:74, pēc kura lietuvieši vairs tuvumā netika.

“Neesam vēl gatava komanda, tomēr bija papildus motivācija uzvarēt lietuviešus. Tā varbūt nebija skaistākā spēle, arī pašam varēja būt izteiksmīgākas epizodes. Īsti neizdevās atrast laukumā savas situācijas, bija daudzi garām aizmesti metieni. Ceru, ka nākamajās spēlēs varēšu nospēlēt efektīvāk,” notikumus laukumā atcerējās Kristaps Porziņģis.

Latvijas izlases ģērbtuvi Porziņģis atstāja pēdējais, veicis atsildīšanās un masāžu procedūras. Katrs viņa ķermeņa centimetrs ir milzīga vērtība. “Fiziski jūtos ļoti labi, šajā ziņā kādas sakarības ar netrāpītajiem metieniem nevajag meklēt. Vienkārši jāiemet savi metieni, bet kā jau teicu, mēs vēl neesam gatavi Eiropas čempionātam un turpinām darbu,” atzina Porziņģis.

Saistītie raksti

Vaicāts, vai būs jābrauc uz otrdien paredzēto pārbaudes spēli Ukrainā, Porziņģis pēc pauzes atbildēja – vēl nezinu, skatīsimies… Šie jautājumi atkrita paši no sevis pēc pārbaudes spēles atcelšanas un LBS skaidrojuma: organizatorisko iemeslu dēļ (NBA spēlētāju apdrošināšanas noteikumos precīzi fiksēti notikumi, kuros apdrošināšana ir spēkā un šo grafiku nevar mainīt; vairāki spēlētāji nodevuši pases vīzu kārtošanai) Latvijas komanda uz Kijevu nevarētu doties pilnā sastāvā. Šādos apstākļos spēle nebūtu lielas nozīmes.

Latvijas izlasei līdz Eiropas čempionātam atlikušās divas pārbaudes spēles Rīgā – šovakar pret Rumāniju, 24. augustā pret Čehiju.LA.lv