“Eiro praidā” Rīgā 2015. gadā. Amerikāņa Gilberta Beikera 1978. gadā radītais astoņu krāsu karogs kļuvis par LGBT kustības un tās atbalstītāju simbolu. Sarkanā krāsa simbolizē dzīvi, oranžā – dziedināšanu, dzeltenā – saules gaismu, zaļā – dabu, tirkīza – mākslu, indigo – rāmumu, rozā – seksualitāti  un violetā – garu.
“Eiro praidā” Rīgā 2015. gadā. Amerikāņa Gilberta Beikera 1978. gadā radītais astoņu krāsu karogs kļuvis par LGBT kustības un tās atbalstītāju simbolu. Sarkanā krāsa simbolizē dzīvi, oranžā – dziedināšanu, dzeltenā – saules gaismu, zaļā – dabu, tirkīza – mākslu, indigo – rāmumu, rozā – seksualitāti un violetā – garu.
Foto: Andris Tiļļa un Anda Krauze

Pozitīvā gaisotnē un bez būtiskiem starpgadījumiem noslēdzies “Baltijas praida” gājiens 10

“Baltijas praida” gājiens, kurā sestdienas pusdienlaikā dažu desmitu protestētāju pavadīti devās vairāki tūkstoši cilvēku, noslēdzies bez būtiskiem starpgadījumiem, apliecināja Valsts policijas preses pārstāve Sigita Pildava.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Organizatori pēc gājiena paziņoja, ka tajā piedalījušies aptuveni 8000 cilvēku, kas ir par 3000 vairāk nekā 2015.gadā.

Pildava skaidroja, ka pasākums kopumā aizritējis mierīgi un policija nodrošinājusi sabiedrisko kārtību. Kāds vīrietis gan gājiena dalībniekos iemeta dūmu sveci, par ko tika aizturēts. Pildava skaidroja, ka pret viņu sākta administratīvā lietvedība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā novēroja aģentūra LETA, vēl kāds vīrietis vienam no gājiena dalībniekiem verbāli draudēja, solot ar viņu fiziski izrēķināties.

Tāpat gājiena dalībniekus tā sākumpunktā sagaidīja padsmit protestētāji. Viņi līdzpaņemtos skaļruņos atskaņoja sirēnu skaņas, kā arī svilpa gājiena dalībniekiem, kuri savukārt atbildēja ar mājieniem un gaisa skūpstiem.

Tālāk varēja novērot vēl vienu protestētāju grupu, aptuveni desmit cilvēkus, kuri rokās turēja plakātus ar uzrakstiem “Nē perversijām, jā normālām ģimenēm”, “vīrietis + sieviete = normāli”.

Arī gājienam noslēdzoties, daži protestētāji centās uzrunāt tā dalībniekus, tomēr bez īpašām sekmēm.

Liels skaits “Baltijas praida” atbalstītāju patlaban pulcējas Vērmanes dārzā un tā apkārtnē, kur līdz 17.30 norisināsies tradicionālais praida gājiena noslēguma koncerts. Policijas pārstāve norādīja, ka likumsargi atbilstoši plānam turpinās uzraudzīt kārtību arī šajā pasākumā.

Starp gājiena dalībniekiem bija visu gadagājumu cilvēki, arī bērni. Daži pasākumam par godu bija sagatavojuši arī īpašus tērpus, piemēram, kāds dalībnieks bija tērpies vienradža kostīmā.

Dalībnieki rokās nesa mazus un lielus varavīksnes karogus, kas ir starptautisks un visā pasaulē atzīts lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) kopienas simbols. Tāpat cilvēkiem rokās bija Baltijas valstu karogi.

Pa vidu pūlim vairākos posmos brauca izrotātas automašīnas ar skaļruņiem pa kuriem skanēja mūzika dažādās valodās. Pasākumu iesāka dziesma “Zilais karbunkulis”.

Reklāma
Reklāma

Kā uzzināja aģentūra LETA, starp praida dalībniekiem bija arī viesi no Lielbritānijas, Vācijas, Dānijas un citām valstīm. Piedalījās arī Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens.

Gājienam bija arī daudz skatītāju, ka stāvēja ielas malās un to vēroja, kā arī filmēja un fotografēja.

Gājienu pavadīja liels skaits policistu. Tam pa priekšu brauca divas Valsts policijas automašīnas. Pa maršrutu bija izvietotas arī mediķu automašīnas.

Šis gājiens bija “Baltijas praida 2018” kulminācijas pasākums. Organizatori norādījuši, ka praida mērķis ir aktualizēt LGBTI kopienas cilvēktiesību jautājumus Latvijā, Baltijā, kā arī visā Eiropas Savienībā. Savukārt “Baltijas praida” gājiens, kā jebkurš praida gājiens, simbolizē LGBT kopienas un tās atbalstītāju redzamību un tiesības uz vārda un pulcēšanās brīvību.

“Baltijas praids” katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm – šogad Latvijā ar saukli ir “Redzi dažādību! Redzi brīvību!”.

Pēdējo reizi Latvijā praida pasākums norisinājās 2015.gadā, kad Rīgā tika organizēts svarīgākais LGBT pasākums “EuroPride 2015”. Šī praida gājiens Rīgā pulcēja 5000 dalībnieku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.