×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. augusts, 2016
Drukāt

Pozitīvais Vrubļevskis (10)

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis izteicies, ka pēc četriem gadiem Tokijas olimpiskajās spēlēs mums būs pavisam cita komanda – labāka nekā Rio.

Jau ziņots, ka Riodežaneiro Latvija kā neatkarīga valsts pirmo reizi kopš 1928. gada vasaras olimpiskajās spēlēs nav izcīnījusi nevienu medaļu.

“Zinu, ka līdzjutēji vienmēr gaida medaļas, taču jāņem vērā, ka šī ir visjaunākā Latvijas komanda. Daudzos sporta veidos notiek paaudžu maiņu, un domāju, ka pēc četriem gadiem Tokijā mēs ieraudzīsim pavisam citu komandu un, iespējams, arī kādu sporta spēļu izlasi,” aizvakar aģentūrai LETA atzinis Aldons Vrubļevskis.

Pirms četriem gadiem uz jautājumu, kā vērtējat Latvijas sportistu startu Londonas olimpiskajās spēlēs, viņš teica ļoti līdzīgi: “Pozitīvi, jo 14 atlēti Londonā iekļuvuši labāko desmitniekā. Lielākā daļa no viņiem ir jauni, un tas ļauj droši skatīties arī uz nākamajām spēlēm.” Skaidra lieta – jādomā pozitīvi!

Nevar neatzīt, ka daļai izdevies progress – salīdzinot ar Londonu, labākas vietas ieņēma Laura Ikauniece-Admidiņa, Anastasija Grigorjeva, Aleksejs Rumjancevs, arī Sinta Ozoliņa, Mareks Ārents, Uvis Kalniņš, Arnis Rumbenieks, Zigismunds Sirmais, Aleksejs Saramotins. Taču tas ir relatīvs salīdzinājums, katra sportista sasniegtais jāvērtē atsevišķi. Lielākā daļa Latvijas olimpiešu, no kuriem varēja gaidīt kaut ko lielu, cerības tomēr nav attaisnojuši.

Vrubļevskis gan arī uzsvēris, ka Latvijas sports šobrīd izjūt ekonomiskās krīzes gados drastiski samazinātā sporta budžeta sekas. “2008. gadā tika izdarīts lielais cirtiens pa sporta budžetu – sporta skolām samazinājums bija 50 procenti, kopējam sporta budžetam pat 67. Jau tad teicu, ka tas atsauksies uz mūsu komandu rezultātiem pēc pieciem, desmit gadiem. Tagad daļēji to jūtam,” viņš teica pirms Rio olimpiskajām spēlēm.

Aldons Vrubļevskis LOK vada kopš 2004. gada un pagaidām ir vienīgais pretendents uz prezidenta posteni arī nākamajam četru gadu termiņam. LOK vadības vēlēšanas būs septembra beigās.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nu ko kungs- jāiet pensijā ar steigu

 2. Cerība nav metode! Neviss tikai jādomā pozitīvi, ir arī jābūt rezultātīva orientācija. Veiksmīgākā valsts Rio olimpiādē bija ASV. Amerikai ir proaktīva sporta kultūra kas tiek valsts un sabiedrības atbalstīta. Vidusskolās un augstskolās notiek savstarpējas sacenības (interscholastic) visādās sporta progrāmās katru nedēļu, vai pat biežāk vietēji, pilsētu, štatu un valsts mērogos. Kvalificēti instruktori (nav jāmeklē citās valstīs) un paši sportisti nav trūkumā. Kvalificētiem sportistiem pašiem nav jāmaksā ceļa un citi izdevumi lai pārstāvētu savas skolas un organizācijas.

  Kādas sporta progrāmas LOK plāno attīstīt un atbalstīt lai Latvijas sporta kultūra plauktu un par ko mēs varam lepoties? Budžeta trūkumus ir nejēdzīgs politisks iebildums kur mūsu varas pārstāvji met rokas gaisā, rausta plecus un attīsta valsts likumu nevienlīdzību tikai sev par labu.

 3. Protams , neviens nevar iekāpt vienā un tai pašā upē……., Šī filozofija bija zināma pirms Kristus.

 4. A SPORTA nAMU VAIRS NEVIENAM NEVAJAG …NO BIEDRIEM ?????

 5. kops 2004 gada vada lok :)))0..komievēlēs ,nu tak saprotams ,ka savējos brõõļūs .põõrbaudeitus ..AK NAUDA AK NAUDA …A SPORTA NAMU VAIRS NEVIENAM NEVAJAG ???ko ????

 6. Vrubļevski! Ej pensijā! Es aizgāju, kad vēl visu varēju, bet tu knosies, kad vairs nevari!

 7. Kauns nav izgāzties, kauns ir pēc izgāšanās neatkāpties.
  Vecais činavnieks ielāgojis jo cieši, ka vieglāk gremdēties saldās pagātnes atmiņās un lolot spožas nākotnes izredzes, grūtāk ar tagadni: tajā ir liecinieki, kas apsūdz…

Draugiem Facebook Twitter Google+