Latvijā
Politika

Prasa skaidrojumus par “Bi-2” bezmaksas koncertu priekšvēlēšanu laikā 16

foto: LETA

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas domes frakcija lūgusi domes vadībai skaidrojumu par Krievijas grupas “Bi-2” bezmaksas koncerta Lucavsalā organizēšanas finansiālajiem avotiem, aģentūru LETA informēja partijas pārstāvji.

Partijas pārstāvji norāda, ka koncertu rīko nodibinājums “Rīgas Tūrisma attīstības birojs”, kura 70% pieder Rīgas domei un kuram dome katru gadu piešķir “apjomīgas dotācijas” no pašvaldības budžeta dažādu pasākumu rīkošanai.

“Zinot to, ka Rīgas dome katru gadu vairāku miljonu eiro dotāciju piešķir “Rīgas Tūrisma attīstības birojam” pasākumu rīkošanai, lūdzu sniegt paskaidrojumu par nodibinājuma grupas “Bi-2″ koncerta finansēšanu un vai šajā gadījumā netiek izmantoti Rīgas domes nodokļu maksātāju līdzekļi,” skaidroja apvienības frakcijas vadītājs Dainis Locis.

Deputāts papildināja, ka “Rīgā pietrūkst līdzekļu daudzām nepieciešamām lietām, tostarp bērnudārziem, iekšpagalmu remontiem, bet domes vadība kārtējo reizi atrod veidu, kā nelietderīgi tērēt rīdzinieku naudu pirmsvēlēšanu laikā”.

“Mēs uzskatām, ka šāds pasākums priekšvēlēšanu laikā ir esošās domes vadības mēģinājums organizēt sev priekšvēlēšanu kampaņu par pašvaldības līdzekļiem. Mēs sekosim, lai koncerta laikā netiktu veikta politiskā aģitācija, un aicinām to darīt arī atbildīgās institūcijas”, uzsvēra Locis.

LETA jau ziņoja, ka Lucavsalā 27.maijā notiks “Bi-2” koncerts ar simfonisko orķestri, kas apmeklētājiem būs bezmaksas.

Rīgas domē aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka par koncerta rīkošanu ir atbildīgs nodibinājums “Rīgas Tūrisma attīstības birojs”. Grupas koncerts nodibinājumam izmaksās 203 538 eiro.

“Rīgas Tūrisma attīstības biroja” izsludinātajā iepirkumā par koncertu rīkošanu par šādu summu uzvarēja SIA “MAK Entertainment”.

Uzņēmums dibināts 2016.gadā un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. “MAK Entertainment” pieder Jeļenai Žarinovai, liecina “Firmas.lv” informācija.

LA.lv