×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Prasa stingrākas sankcijas pret Krieviju
 (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV un Ukraina mudina Eiropas Savienības valstu vadītājus šodien paredzētajā apspriedē Briselē vērst stingrākas sankcijas pret Krieviju.

ASV Valsts departaments publiskojis faktus, kas apliecina, ka Krievija apgādā ar smago bruņojumu Ukrainas austrumos esošās prokrievisko separātistu un krievu algotņu bandas, un Krievija koncentrē karaspēku pie Ukrainas robežas. Turklāt Krievijas varasiestādes ir atļāvušas teroristu pašpasludinātās tā dēvētās Doņeckas tautas republikas pārstāvjiem Maskavā izvietot algotņu vervēšanas biroju. Separātisti īpaši meklējot algotņus, kam ir pieredze smago ieroču lietošanā. “Tas viss norāda uz Krievijas vēlmi joprojām mēģināt destabilizēt situāciju Ukrainas austrumos,” norāda ASV Valsts departaments.

Uzņemot ES dalībvalstu vēstniekus Baltajā namā, ASV prezidenta nacionālās drošības padomnieka vietnieki mudinājuši ES diplomātus noteikt pret Krieviju bruņojuma embargo, bloķēt Francijas ieceri pārdot Maskavai karakuģus, kā arī liegt Krievijas uzņēmumiem pieeju starptautiskajam aizdevumu tirgum. Avoti arī ziņo, ka Vašingtona esot gatava vienpusējai rīcībai, taču ASV prezidents Baraks Obama plāno sagaidīt ES virsotņu apspriedes lēmumu.

ES esot sagatavots iespējamo ekonomisko sankciju plāns, kurā paredzētas “vājas, vidējas un spēcīgas” sankcijas pret Krievijas augsto tehnoloģiju, banku un enerģētikas sektoriem. Tomēr, ņemot vērā to, ka vairākas ES dalībvalstis, tostarp Francija, Vācija, Itālija un Spānija, pagājušās nedēļas konsultācijās iebilda pret “spēcīgo” sankciju variantu, maz ticams, ka Vašingtona un Kijeva panāks vēlamo.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pareizi! Nav ko auklēties ar tiem radījumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+