×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
5. februāris, 2018
Drukāt

Prasīs izvērtēt transporta atlaižu piemērošanu Krievijas pensionāriem (14)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Rīgas domes deputāts Juris Pūce (LA) nolēmis pieprasīt Rīgas domes Satiksmes departamentam skaidrojumu par sabiedriskā transporta maksas atvieglojumu piešķiršanu Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņiem agrākā vecumā nekā Latvijas, un lūgs to izvērtēt Valsts Kontrolei un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), apstiprināja deputāts.

SIA “Rīgas satiksme” (RS) braukšanas maksas atlaides piešķir vairākām iedzīvotāju grupām, tostarp – nestrādājošiem pensionāriem. Kā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, nestrādājošie Latvijas pilsoņi un nepilsoņi bez maksas RS transportlīdzekļos var braukt no 63 gadu vecuma, bet Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pensionāri agrāk – jau no 55 gadu vecuma.

Pūce paskaidroja, ka pie Satiksmes departamenta vērsīsies ar lūgumu sniegt viņam informāciju par izmaksāto summu apmēriem un lūgs paskaidrot, uz kāda pamata veiktas šīs kompensācijas, jo Rīgas domes saistošie noteikumi neļauj neņemt vērā Latvijas likumos noteikto pensionēšanās vecumu.

“Rīgas domes saistošie noteikumi neskaidro terminu “vecuma pensionārs”, tātad jālieto citos normatīvajos aktos minētais skaidrojums. Proti, likums “Par valsts pensijām”, kurā ir skaidri noteikts, no kāda vecuma cilvēks var pretendēt būt par vecuma pensionāru. RS un departaments tīri formāli nedrīkst interpretēt šo noteikumu normu un neņemt vērā Latvijā noteikto pensionēšanās vecumu, kas ir 63 gadi,” skaidroja deputāts.

Pūce norādīja, ka šie Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņi atlaides var saņemt tikai tad, ja ir deklarējuši savu dzīvesvietu Rīgā un tātad ir pastāvīgi Latvijas iedzīvotāji. “Ja dome vēlas piešķirt atlaides no 55 gadu vecuma – nekādu problēmu, bet tad tas ir jādara arī Latvijas pilsoņiem. Pret visiem ir jābūt vienādai, demokrātiskai attieksmei,” sacīja Pūce.

Viņš norādīja, ka vērsīsies arī pie Valsts kontroles un VARAM ar lūgumu izvērtēt atlaižu piešķiršanas tiesiskumu un novērst, viņaprāt, pretlikumīgo rīcību.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Ārprāts Latvijā ar likumiem vienā vietā ar miljonāru sekstiņu netiek galā, te atkal savi likumi ausiņam Rīgas Domē .

 2. cik gadus tas jau noticis. Cilvēki bezpalīdzīgi zvanīja uz Krustpunktiem, nekas netika risināts. Klaja netaisnība, turklāt biļešu cenas ir ievērojami paaugstinātas. Ja strādājošajam dienā jābrauc ar diviem sab.transportiem turp un ar diviem atpakaļ, tad parēķiniet, cik minimālās algas sņēmējam paliek pāri.
  Viediņa, kas lemj par sociālajiem jautājumiem Rīgas Domē, vai viņa izprot savus darba pienākumus? Likumiem ir jābūt taisnīgiem, jo Rīgas domes saistošie noteikumi neļauj neņemt vērā Latvijas likumos noteikto pensionēšanās vecumu.

 3. Sanāk ka es maksāju par to, ka latviski nemākoši un Latvijai nestrādājoši ļaudis pieprasa Krievijas pilsonību lai saņemtu turienes pensiju un vēl vizinātos transportā uz mana rēķina?
  Man tādu atlaidi nedod… pilna maksa jāmaksā. Nil, kur taisnība?
  Kaut kā netaisnīgi sanāk.

 4. Jums žēl< ka citas valstis izturas cilvēcīgi pret saviem pensionāriem un laiž pensijā no 55? Paši vainīgi, ka LV paši savējos mērdē līdz pēdējam? PIe kā tad tie pensionāri vainīgi?

  • Mums nav žēl tad, ja bagātā lielkrievija un citas mežonīgo diktatūru valstis mums samaksātu to naudu kādreiz atpakaļ, nevis apsolot to darīt tad, kad “pūcei aste ziedēs”.Bet, ja pa īstam tad – “saskaņas” Īstie Vadītāji no Antonijas ielas nama ne to vien ir spējīgi sadomāt, kā “aptīrīt” Rīgu un tātad visu mūsu valsti.

  • Dīvaini, ka šie cilvēki tomēr izvēlas dzīvot manā zemē, nevis savējā.

  • Kāds tur sakars ar žēlumu? Latvijā mums būtu jābūt vienalga no kāda vecuma citi laiž savus cilvēkus pensijā. Rakstā skaidri uzrakstīts, ka atlaidi var iedot pēc Latvijas likumdošānā bnoteikta pensionēšanās vecuma, kas ir 63 gadi. Respektīvi kāds “žēl” ja netiek ievērots likums. Tu vari pensionēties kaut savos 20 (ne officiāli) ja tev ir nauda.

 5. Te kaut kas nav līdz galam pateikts! Atbildēt

  Ja šāda ņirgāšanās par Latviju ir notikusi, tad “Rīgas satiksmei” ir jāatmaksā katrs santīms,- ko viņi ir ņirgājoties izšķieduši. Cik ilgi šī vatņiku ņirgāšanās par valsti vēl pastāvēs? Un mūsu drošības dienestiem protas- kā vienmēr – par visu ir nospļauties. Kam šie drošības dienesti kalpo? Vai politiskai elitei, vai arī tautai
  , Satversmei, kur skaidri ir pateikts, ka Latvija ir izveidota, lai kalpotu latviešu kultūras pastāvēšanai un attīstībai! Drošības dienesti ir pārāk aizrāvušies ar splēlītēm un aizmirsuši kam viņi kalpo. … Un tieši tāpēc visādi izdzimteņi var ņirgāties par Latviju.

 6. Nedrikst aizmirst ka Krievijas pensionari sanem vel ari pabalstus no SC pasvaldibam.

 7. Izradas ka kremla politiska apvieniba Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ,ES un NATO Valsti Latvija,var nesodita atlauties sistematiski ar savu SIA palidzibu izlaupit Valsts budzetu,un vel piedevam izmainit Latvijas Valsts likumus.Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam ir noziegumu un noziedzinieku atbalstisana.valsts nodeviba.

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 9. Ta nu beidzot kar pie lielā zvana. Bet vēl jau ir veselības aprūpe. Kā tur būs ar ārvalstu “jauniņiem pensionāriem”?

  • Krievijas pensionāra vizīte pie Latvijas ģimenes ārsta – 1,42 eiro. Kur palicis likums, ka t.s. 3. valstu pilsoņi Latvijā gadā drīkst uzturēties tikai 180 dienas??

Draugiem Facebook Twitter Google+