×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. oktobris, 2015
Drukāt

Precizētā bēgļu uzņemšanas plāna izpildei divos gados no valsts budžeta būtu vajadzīgi deviņi miljoni eiro (6)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Latvijas Iekšlietu ministrijas (IeM) precizētā patvēruma meklētāju uzņemšanas plāna īstenošanai divos gados kopumā nāktos tērēt 15,45 miljonus eiro un 8,93 miljoni eiro no šīs summas būtu jārod nacionālajā budžetā, liecina plāna projekts, kas iesniegts izskatīšanai 27.oktobra valdības sēdē.

Kopējais papildus nepieciešamais finansējums 2016. un 2017.gadā veido 15 453 442 eiro. Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums plānots 6 525 506 eiro apmērā, bet valsts budžeta finansējums iecerēts 8 927 936 eiro apmērā.

Apjomīgākās izmaksas būs vajadzīgas IeM patvēruma meklētāju izmitināšanas centra “Mucenieki” ēku un katlumājas pārbūvei, papildu resursu piesaistīšanai aizturēto patvēruma meklētāju un nelegālo imigrantu izmitināšanai, kā arī papildu pagaidu uzņemšanas telpu piesaistīšanai. Tāpat apjomīgas izmaksas paredzētas papildu divu korpusu izbūvēšanai centrā “Mucenieki” un jauna korpusa “Bundulīši” izbūvēšanai. Kopumā minētajiem projektiem plānots tērēt 7 461 354 eiro. Kā jau iepriekš izskanējis, precizētajā plānā IeM atteikusies no idejas par multifunkcionālā centra izveidi Mucenieku ciemā un Mucenieku stadiona rekonstrukcijas.

Izglītības un zinātnes ministrijai būs vajadzīgi 1 363 643 eiro, lai nodrošinātu latviešu valodas mācību procesu patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā pirmos trīs mēnešus, bērnu un jauniešu izglītības nodrošināšanai un citiem pasākumiem.

Labklājības ministrijai būs nepieciešami 2 449 300 eiro, lai patvēruma meklētājiem piesaistītu sociālos darbiniekus un individuālos konsultantus, kuri sniegtu atbalstu integrācijas plāna ieviešanā. Tāpat šī nauda būs vajadzīga sociālo rehabilitācijas pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai un citiem pasākumiem.

Kultūras ministrijai divos gados plānots atvēlēt 855 414 eiro, lai nodrošinātu tulku pakalpojumus, integrācijas ievadkursu programmu par Latviju patvēruma meklētājiem un citiem pasākumiem.

Veselības jomai kopumā nepieciešams 368 141 eiro. Par šo naudu vajadzēs nodrošināt patvēruma meklētāju neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī primāro, sekundāro un ambulatoro veselības aprūpi, piemēram, vakcināciju.

Savukārt vismazākās izmaksas no ministrijām – 10 000 eiro – plānotas Ekonomikas ministrijai (EM). Tā minēto naudas summu tērēs, nodrošinot patvēruma meklētāja statusa saņēmējiem informāciju par Latvijā pieejamajām mazcenas īres dzīvesvietām, un izvērtēs iespējas ieviest atmaksājamu aizdevumu pirmajai īres iemaksai/garantijai.

Atbildīgajām ministrijām plānots īstenot pilotprojektu, kura laikā patvēruma meklētājiem tiktu nodrošināta ne tikai latviešu valodas mācīšana, bet arī desmit lekciju mācību kurss “Iepazīsti Latviju!”, kas cita starpā ietvertu praktisku informāciju par Latviju un pakalpojumiem.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) aģentūrai LETA šonedēļ jau apliecināja, ka precizētajā plānā pasākumi būtiski nemainās no iepriekš, 29.septembrī, valdībā skatītā plāna.

Pieņemot lēmumu par patvēruma meklētāju uzņemšanu no citām valstīm, tapa skaidrs, ka Latvijas līdzšinējā patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēma un integrācijas pasākumi ir jāpilnveido. Ņemot vērā minēto, speciāli izveidotā darba grupa ir izstrādājusi Latvijai piemērotu sistēmu patvēruma meklētāju uzņemšanai un bēgļa vai alternatīvo statusu ieguvušo cilvēku integrācijai, aģentūrai LETA, skaidrojot plāna īstenošanas izmaksas, norādīja iekšlietu ministra padomniece Daiga Holma.

Jau vēstīts, ka 29.septembrī valdība konceptuāli atbalstīja IeM valsts sekretāres vadītās darba grupas rīcības plānu bēgļu uzņemšanai. Rīcības plānam bija jābūt precizētam līdz 20.oktobra Ministru kabineta sēdei, definējot atbildības jomas un precizējot finanšu jautājumus.

Valdība gan šonedēļ neskatīja precizēto plānu, bet vēlreiz to varētu skatīt nākamajā pirmdienā, 26.oktobrī, koalīcijas padomes sēdē, un tad atkarībā no padomes sēdē lemtā otrdien, 27.oktobrī, tas varētu būt iekļauts valdības sēdes darba kārtībā.

Saskaņā ar Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Nu bargas sejas,tumšas kā negaisa mākoņi,pamēģini tikai tādiem nedot ,ko prasa.

 2. Labāk padomājiet par šiem skaitļiem:
  Tātad divos gados ( 24 mēnešos) latviešu valodas mācīšanai “bēgļiem” tiks tērēti vairāk kā 1,3 miljoni, t.i vairāk kā 50 tūkstoši mēnesī!!! Tātad šeit var noalgot veselus piecdesmit valodas mācītājus ar algu 1000 eiro mēnesī. Laikam uz katriem trim “bēgļiem” būs viens valodas mācītājs (??!!)
  Vēl trakāka situācija ir ar to sociālo darbinieku un konsultantu piesaistīšanu. Tur 24 mēnešos tiks tērēti vairāk kā 2,4 miljoni. Tātad 100 000 eiro mēnesī!!!! Nu tur jau var noalgot tādu soc. darbinieku un konsultantu armiju, kas pārsniedz to pašu paredzamo “bēgļu” skaitu!
  Tikai nevajag muldēt par tiem lielajiem līdzekļiem, kas nepieciešami tam apmācību un konsultāciju tehniskajam aprīkojumam. Tie varētu būt labi ja pāris tūkstošu.
  Atliek secināt: tie tur “augšā” mūs uzskata par galīgiem muļķiem, kuru nodokļos samaksāto naudu var izkrāpt ar augošu sajūsmu.

 3. Mūs kaunina, ka esam pret viņiem un atgādina mūsu bēgļu laikus. Mūsu bēgļi nebrauca uz tām valstīm no kurienes ieplūst tagad. Citas tradīcijas , cita mentalitāte. Naudiņu ar manīgi apsaimniekotāji pamanīsies daļēji ielikt savā kabatā.

 4. Лидер ливийской революции Муаммар Каддафи, отказавшийся от всех формальных постов и именовавшийся просто Братским вождем, не проводил опросов о своей популярности.

  Однако, по многочисленным свидетельствам журналистов и дипломатов, незадолго до смерти, в 2011 году, поддержку полковнику Каддафи высказывало подавляющее большинство жителей страны.

  “Зарубежные дипломаты, оставшиеся в Триполи, подтвердили мне, что с того момента, как НАТО начало бомбардировки, уровень поддержки и одобрения Каддафи подскочил примерно до 85%”, – писал в августе 2011 года корреспондент Chronicle Herald Скотт Тэйлор.

  “Из 2335 ливийских племен более 2000 до сих пор верны многострадальному президенту, – продолжал он. – В настоящее время люди винят в дефиците [топлива и электричества] не Каддафи, а НАТО”.

  Высокий рейтинг не помог Муаммару Каддафи удержаться у власти. Спустя всего два месяца армия ливийских повстанцев взяла Сирт и линчевала полковника, а заодно и его сына Мутаззима.

  Каддафи стал не единственным лидером, потерявшим власть в результате “Арабской весны”, несмотря на официально высокие рейтинги. Первым был свергнут президент Туниса Зин Абидин Бен Али, всего за полтора года до этого набравший на выборах, по официальным данным, 89,62% голосов. Бен Али успел бежать из страны и получил убежище в Саудовской Аравии

 5. mums pašiem nepietiek naudas bērniem, veciem un slimiem, bet apdāvinām nelegālus imigrantus un izliekamies par muļķīšiem, nesakot neko mūsu sabiedrotjiem, ka nelegālie imigranti ir viņu kara-darbības sekas.

 6. Domāju, ka bēgļu uzņemšana ir tikai ziediņi, bet galvenās problēmas jeb odziņas būs pēc tam, kad daļai šo bēgļu vajadzēs atgriezties atpakaļ, jo viņi izrādīsies ekonomiskie bēgļi. Īpaši tām valstīm, kurās
  būs uzņemti simtiem tūkstošu bēgļu, jo neviens jau labprātīgi negribēs braukt prom no savas “sapņu” zemes un tā vienkārši to nepametīs. Šo bēgļu šķirošanu bija jāizdara jau pie valsts robežas izveidotās bēgļu nometnēs, nevis stihiski jāizklīdina pa visu ES un tad jāšķiro. Bet izrādās, ka tādas apsargātas ES robežas dabā vispār nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+