×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Premjers: Patēriņa nodokļus varētu mazināt jau šogad

dombrovskis25052

Patēriņa nodokļus varētu mazināt jau šogad, intervijā Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumam “900 sekundes” teica ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Finanšu ministrija (FM) šādu iespēju vērtējot. Tuvākās nedēļas vai divu laikā, esot jābūt gataviem aprēķiniem, skaidroja premjers. Viņaprāt, ja tas tiek darīts, tad jādara jau šogad, un nebūtu jāgaida nākamais gads.

Viņš arī informēja, ka nākamgad netiek plānots nodokļus paaugstināt, bet gan palielināt neapliekamo minimumu un samazināt darbaspēka nodokļus.

Kā ziņots, no nākamā gada sākuma varētu tiks samazināts iedzīvotāju ienākumu nodoklis par vienu procentpunktu – līdz 24% likmei, kā arī palielināts neapliekamais minimums, žurnālistiem pastāstīja finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Vilks norādīja, ka valdība sāks 2012.gada valsts budžeta veidošanas pirmo posmu, trīs gadu griezumā vērtējot iespējamos budžeta bāzes izdevumus. “Mums ir jāvienojas par izejas datiem. Redzēsim, cik varēs akceptēt ministriju papildus pieprasījumus,” teica ministrs.

Finanšu ministrs norādīja, ka vasarā varēs skatīties kopējo situāciju ekonomikā un budžetā, kā arī vērtēt iekšējos un ārējos faktorus. Tad arī varēšot konkrēti spriest, par cik var palielināt budžeta izdevumus un par cik samazināt darbaspēka nodokļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+