×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

Premjers pozitīvi vērtē Labas gribas manifestu, bet parakstu tam nesola

dombrovskis24082

Premjers Valdis Dombrovskis pozitīvi vērtē Labas gribas manifestu, taču parakstu zem tā nesola. Premjers pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu atzina, ka pozitīvi vērtē šo ideju, bet dažādu uzsaukumu un manifestu pašlaik ir pietiekami.

“Arī es no savas puses esmu izplatījis aicinājumu piedalīties referendumā un balsot pret,” teica premjers.

Savukārt prezidents, kurš viens no pirmajiem kopā ar sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem parakstījis manifestu, norādīja, ka tā ir katra izvēle – parakstīt to vai ne.

“Tas ir process, kas nav orientēts uz to, lai līdz 18.februārim kaut ko parakstītu un pieņemtu. Tas ir saistīts ar mūsu kopējo attīstību. Katrs rīkojas, kā viņš tās lietas jūt un kā vajag. Neviens tāpēc nav labāks vai sliktāks, kas ir parakstījies vai nav parakstījies. Priekšrocība Latvijā ir tā, ka mēs visi nedomājam vienādi, bet meklējam ceļu uz priekšu,” uzsvēra prezidents.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidenta kancelejā no otrdienas ikviens var parakstīt Labas gribas manifestu. Tā idejas aizsākums ir tēzes, kuras mācītājs Juris Rubenis iesniedza Valsts prezidentam un Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijai Rīgas pilī diskusijas “Garīgā dimensija un politika” laikā. Valsts prezidents, konsultējoties ar tēžu autoru un Saeimas komisijas vadītāju Ilmāru Latkovski, nolēma uzrunāt atsevišķus sabiedrībā pazīstamus cilvēkus ar aicinājumu parakstīt manifestu.

Labas gribas manifests sākas ar apņēmību ieguldīt “savus spēkus, lai veicinātu izpratni un izlīgumu starp dažādiem Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem. Šādam izlīgumam nepieciešams ne mazāk drosmes kā Atmodas laikos. Tomēr mēs uzskatām, ka katram, kam patiešām rūp Latvijas nākotne, jābūt gatavam darīt visu, lai samierinātu cilvēkus, radītu lielāku savstarpēju sapratni un iecietību”.

“Mēs esam vienojušies kopīgā mīlestībā un cieņā pret Latviju kā mūsu visu dzimteni. Mēs uzskatām, ka mīlēt Latviju un rūpēties par tās nākotni nozīmē mīlēt un cienīt tās unikālo vēsturi, latviskās tradīcijas, kultūrtelpu un latviešu valodu. Mīlēt Latviju nozīmē mīlēt un cienīt citas Latvijas telpā mājojošās tradīcijas un kultūras, visu tautību cilvēkus, kam Latvija ir mājas,” norādīts manifestācijā.

Tajā uzsvērts, ka pilnvērtīga sabiedrības integrācija ir iespējama, tikai sasniedzot dziļāku un plašāku apziņas attīstības līmeni. “Tāpēc mēs izvēlamies nekultivēt cilvēka zemākos instinktus un ēnas, bet veicināt mūsu visu izaugsmi.”

Pirmajā dienā Labas gribas manifestu parakstījis 121 cilvēks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+