Kultūra
Māksla

Prestižā izstādē Vācijā pirmo reizi piedalās Latvijas mākslinieks0

Publicitātes foto un ekrānuzņēmums no Youtube.com, Collage made with FotoJet

Šogad no 30. jūnija līdz 9. septembrim Vācijā, Brandenburgas reģionā, Lībrozes pilī projekta “XXIV Rohkunstbau” ietvaros norisināsies starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde “Uzmanīgi / Bīstama atstarpe” (Achtung / Mind the Gap), uz kuru pirmo reizi uzaicināts arī latviešu mākslinieks, informē rīkotāji.

Autoritatīvais britu kurators Marks Gisborns projekta XXIV izlaidumā ir pulcinājis, viņaprāt, saistošus māksliniekus, ļaujot tiem realizēt savas radošās vīzijas kādā no Vācijas pilīm, saskaņā ar attiecīgajā gadā izvirzīto projekta tēmu, un šogad 11 uzaicināto mākslinieku vidū ir arī Romāns Korovins.

“Rohkunstbau” ir projekts, kura nolūks jau kopš tā iedibināšanas 1994. gadā ir popularizēt laikmetīgo mākslu un kultūru, apvienojot šo procesu ar tādu kultūrvēsturisku vietu atgriešanu apritē, kas līdz tam Brandenburgas reģionā, Vācijā ir bijušas atstātas novārtā. Ik gadu tiek rīkota projekta izstāde – tajā līdzās aktuālai un sociāli relevantai tēmai būtisks aspekts ir kuratora atlasīta starptautiska mākslinieku kopa. “Rohkunstbau” projektā eksponēto darbu autori regulāri ir redzami arī Venēcijas biennālē. Iepriekšējo gadu “Rohkunstbau” projekta izstādes risināja tādas tēmas kā “Vara” (2011), “Morāle” (2013), “Revolūcija (2014), “Apokalipse” (2015), “Starp pasaulēm” (2016) un “Citais skaistums” (2017).

Šī gada izstāde “Uzmanību / Bīstama atstarpe” tematiski pievēršas dalījumiem un šķeltnieciskajām tendencēm, kas aizvien uzskatāmāk parādās globālajā politikā, ekonomiskajā un sociālajā realitātē, kā arī, protams, kultūrā, dažbrīd izvēršoties pat par agresīvām un nesamierināmām nesaskaņām dažādu grupu, grupējumu un radikāli noskaņotu cilvēku starpā. Līdzās tādiem autoriem kā Keita Makmilana (Kate McMillan), Lora Brūsa (Lau

Mākslinieks Romāns Korovins skatītājiem piedāvā instalāciju “Kaspars mīl Daigu” (Kaspar Loves Daiga). Sev raksturīgajā manierē mākslinieks izstāžu telpā ir izstādījis aptuveni četrdesmit dažāda izmēra fotogrāfijas, ko papildina desmit objekti, to skaitā skaņas instalācija. “Bīstamās atstarpes” tēmu Romāns Korovins risina indivīda, emocionālās intimitātes un prozaiskās ikdienas nozīmē, poētiski izsakot atsvešināšanās aktu divu cilvēku attiecībās, taču risinot to pozitīvā veidā – autoraprāt, atkāpes, atstarpes un plaisas ir daļa no dzīvošanas procesa, kustības, kas apliecina dzīvi, nevis ir tās traģisks pārrāvums.

LA.lv