Mobilā versija
+4.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
16. oktobris, 2012
Drukāt

Pret bailēm ar lamām

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Zirnekli, mani biedē tavs neglītums,” ar šādiem vārdiem pie savu baiļu cēloņa būtu jāvēršas tiem cilvēkiem, kuriem bijību iedzen zirnekļi, secinājusi amerikāņu psihologu grupa, pētot veidus, kā vislabāk pārvarēt baiļu sajūtas.

 

Pētnieki pārliecināti, ka vislabāk to izdarīt, skaļi atzīstot savas bailes. Viņi norāda, ka baiļu pārvarēšanas veidi var būt dažādi, piemēram, savas uzvedības izmainīšana, ļaujoties pozitīviem stimuliem, vai sevis pieradināšana pie baiļu objekta, sistemātiski mēģinot atvairīt baiļu sajūtas. Šāda emociju regulēšana ir visai izplatīta, piemēram, cilvēkiem, kuriem ir bail no zirnekļiem, iesaka tiem lēnām tuvoties un pie sevis atkārtot mantru: “Zirneklis man nevar nodarīt pāri. Man no tā nav bail.”

Taču psihologu komanda no Kalifornijas universitātes iesaka pret savām bailēm no zirnekļiem izmēģināt jaunu taktiku – skatīties radībai tieši acīs (var mēģināt ik pa brīdim ieskatīties katrā no tā astoņām acīm) un pateikt tai, cik pretīga tā ir. “Skaļa paziņošana par savām emocijām ir veids, kā atbrīvot sevi no tām,” pārliecināti zinātnieki. “Šī ir jauna metode, kas atšķiras no tradicionālajiem baiļu pārvarēšanas veidiem. Mēs nevēlamies izmainīt cilvēku domāšanu vai pieredzi, mēs vēlamies, lai viņi skaidri atzīst to, ko izjūt, sastopoties ar savām bailēm.” Par šīs metodes efektivitāti Kalifornijas zinātnieki pārliecinājās virknē eksperimentu. Vienā no tiem vairākiem brīvprātīgajiem tika lūgts pieiet klāt tarantulam tik tuvu, cik nu viņi var, un pateikt zirneklim, kāpēc no viņa baidās. Tie eksperimenta dalībnieki, kuri pret radību bija vērsuši visasākos vārdus, jau pēc nedēļas izjuta krietni mazākas bailes. “Pagaidām gan nespējam izskaidrot, kāpēc paziņošana par baiļu sajūtu ir iedarbīgāka nekā tikai tās atzīšana ar prātu,” žurnālam “Psychological Science” atzīst viens no pētījuma autoriem.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+