Sports

Pret bulgāriem sāks Mārtiņš Podžus 0

foto: Kaspars Volonts, LTS

No 6. līdz 8. martam Latvijā, tenisa centra “Lielupe” kortos norisināsies Deivisa kausa tenisā izcīņas Eiropas Āfrikas zonas 2. grupas mačs starp Latvijas un  Bulgārijas izlasēm. Šodien viesnīcā “Islande” notika oficiālā izloze, kurā tika noteikts, ka piektdien kā pirmie spēlēs Mārtiņš Podžus un Aleksandrs Lazovs.

Oficiālajā izlozē tiek noteikta spēļu secība. Komandu kapteiņi Kārlis Lejnieks un Toders Jeņevs vienspēlēm nominēja pēc ranga augstāk esošos sportistus, bet Bulgārijas tenisa federācijas prezidents Stefans Cvetkovs izlozēja Mārtiņa Podžus vārdu. Tas nozīmēja, ka tieši Mārtiņš aizvadīs pirmo spēli, tiekoties ar bulgāru otro numuru Aleksandru Lazovu. Šīs spēles sākums piektdien 15:00.

Pēc šī mača piektdien notiks otrā vienspēle, kurā Mārtiņa dvīņubrālis Jānis Podžus tiksies ar Bulgārijas komandas pirmo numuru Dimitaru Kuzmanovu. Sestdien 14:00 dubultspēle, kurām komandu kapteiņi pieteica attiecīgi Artūru Lazdiņu / Rūdolfu Medni un Tihomiru Grozdanovu / Iļju Kuševu. Svētdien no 14:00 atlikušās divas vienspēles, kurās tiksies M.Podžus pret Kuzmanovu un J.Podžus pret Lazovu. Spēlētājus sestdienas un svētdienas mačiem komandu kapteiņi vēl var mainīt.

“Noskaņojums pirms cīņas ar Bulgāriju ir labs. Uztraukums, protams, arī ir, bet tas jau ir normāli. Piektdien spēlēšu pirmais, ko pats arī gribēju. Zinu, ka mans pirmais pretinieks piektdien ir kreilis. Vairāk man par viņu nav informācijas, tikai vienreiz turnīrā esmu redzējis viņu spēlējam. Ar viņu pirmo numuru Kuzmanovu savukārt spēlēju pirms divām nedēļām turnīrā Turcijā. To maču gan zaudēju, taču tobrīd traucēja arī laika apstākļi, jo pirms tam vairākas dienas bija lijis. Pret kreiļiem man klājies dažādi. Man brālis Jānis ir kreilis un sanāk bieži pret viņu trenēties. Protams, Ernests Gulbis mums palīdzētu. Uzreiz būtu daudz vieglāk, bet viņa nav, tāpēc pašiem jātiek galā. Esam noskaņojušies uzvarēt,” ziņu aģentūra LETA citē Mārtiņa Podžus teikto pēc izlozes.

Biļešu tirdzniecība uz gaidāmajām spēlēm norisinās visās “Biļešu serviss” kasēs. Biļešu cenas – 25 eiro visām spēļu dienām, 10 (piektdien un svētdien) un 8 (sestdien) eiro par vienu spēļu dienu. Skolēniem līdz 12 gadu vecumam (uzrādot apliecību), pērkot vienas dienas biļeti uz vietas, 50 % atlaide. Pirms spēlēm bērniem būs iespējams izmēģināt tenisu uz mazā laukuma treneru pavadībā.

LA.lv