×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
8. novembris, 2016
Drukāt

Pretēji iedzīvotāju iebildumiem, Dārziņos būs Kudojara parks (16)

Kjudors

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no labās), teritorijas apmeklēšanas laikā sarunājas ar Vladimiru Kudojaru

Neņemot vērā atsevišķu deputātu iebildumus un neklausoties vairāku iedzīvotāju sašutumā, Rīgas dome šodien nolēma teritorijai Dārziņu apkaimē piešķirt Vladimira Kudojara parka nosaukumu.

Domes “Vienotības” frakcijas deputāti aicināja šai teritorijai piešķirt Dārziņu parka nosaukumu. Sēdē izteicās arī Dārziņu biedrības pārstāvis Igors Roms. Viņš pastāstīja, ka Austrumu izpilddirekcija nav darījusi neko, lai atrisinātu reālas problēmas Dārziņu apkaimē, proti, nav ievilkta kanalizācija, nav sakārtotas ielas, nav sakopti vai likvidēti grausti un citas vidi degradējošas būves. Vienīgais jautājums, par ko Austrumu izpilddirekcija ir iestājusies, ir Vladimira Kudojara parka nosaukuma piešķiršana, izteicās Roms.

Viņš pauda, ka Kudojars nav plaši pazīstams Dārziņu apkaimē. Turklāt neviens Dārziņu apkaimē arī neoficiāli nelieto nosaukumu “Vladimira Kudojara parks”. Biedrības pārstāvis norādīja, ka drīzāk parkā varētu uzstādīt plāksni Kudojaram par viņa ieguldījumu teritorijas kopšanā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) debatēs uzsvēra, ka Kudojars 30 gadus esot kopis šo teritoriju un nosaukuma piešķiršana ir kā pateicība par ieguldīto darbu. Tāpat viņš norādīja, ka mēģinājums iebilst pret parka nosaukumu ir tikai “Vienotības” un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai/LNNK” politiskās spēles.

“Vienotības” deputātu aicinājums parkam piešķirt “Dārziņu parka” nosaukumu tika noraidīts.

Arī vairāki citi opozīcijas deputāti aicināja ieklausīties iedzīvotājos un tomēr nepiešķirt Kudojara parka nosaukumu, bet vairākums domes deputātu nobalsoja “par”.

Jau ziņots, ka Dārziņu apkaimes iedzīvotāji ir aizvainoti par apkaimes parkam piešķirto Vladimira Kudojara nosaukumu, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrības valdes locekle Maija Stefana, kura Dārziņos dzīvojot jau 50 gadus.

Viņa skaidroja, ka tikai pirms pāris gadiem apkaimes iedzīvotāji uzzinājuši, “kā sauc to onkulīti, kas kādreiz kopa Dārziņu parku”. Dārziņu iedzīvotāju ieskatā šāds parka nosaukums neiederas ikdienas lietojumā, jo ilgus gadus nu par Kudojara parku nosaukto teritoriju visi saukuši par Dārziņu parku. Stefana tāpat pauda, ka šāds nosaukums neatbilst arī latviskajai videi un vēsturiskajam lietojumam.

Dārziņu iedzīvotāju biedrība, ņemot vērā Rīgas pašvaldības vēlmi pateikties Kudojaram, kurš uzkopis minēto teritoriju, rosinājusi parkā uzstādīt goda plāksni, tomēr pašvaldībā nolemts parku nosaukt par godu šim vīrietim.

Stefana norādīja, ka domes departamenta pārstāvji līdz šim savstarpējā komunikācijā ar apkaimes iedzīvotājiem teritoriju saukuši par Dārziņu parku, tādējādi apliecinot šī nosaukuma ikdienišķo un vēsturisko lietojumu, kas iegājies iedzīvotāju sadzīvē.

“Mēs esam dziļi aizvainoti. Domē norādīja, ka Dārziņu parkam nav savas identitātes. Tad jādomā, ka arī Dārziņiem tādas nav? Šī jau lielā mērā ir pašas pašvaldības atbildība,” sacīja Stefana, piebilstot, ka biedrības locekļu ieskatā šis lēmums ir politiski motivēts.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. nu šitā satraukusies Stefānija pati Dārziņos neko citu , kā tikai savu atkritumu maisu ceļa malā 50 gadu laikā nav nolikusi. Un ja kaut viens roms būtu pirkstu pats pakustinājis, lai parciņš tiktu sakopts, tad varētu muti virināt.

 2. Ušakovs krievisko Rīgas seju Atbildēt

  Tas tiek darīts apzināti un sistemātiski. Latviešu kultūras mantojums (piem. Āgenskalna vēsturiskā tirgus ēka) tiek atstāts novārtā.

 3. Kas tas tāds Kudajars?
  Ušakovs galīgi veselo saprātu zaudējis, pagaidām vēl te nav krievija!

 4. Pat ja Kudorajs ir labs un čakls cilvēks, ir skaidrs, ka Ušakova mērķis ir padarīt Rīgu krieviskāku pārdēvējot tās simbolus. Ar traktoriem dragā pa Lielo kapu pieminekļiem, citus parkus pārdēvē.

 5. Sarunvalodā to tik un tā sauks par Dārziņu parku. Bet tam māksliniekam respect! Ne katram būtu tāda uzņēmība atkal un atkal tīrīt citu piemēsloto! Taču parkam tomēr varēja atstāt Dārziņu nosaukumu. Iepriekšējās – latviskās – Rīgas domes gan nebija labākas. Neapšaubu Z.A. Meierovica nopelnus, tomēr nebija nekādas vajadzības pārdēvēt pierasto, vienkārši izrunājamo un skanīgo Basteja bulvāri viņa vārdā. Vēl riebīgāk bija tas, ka šo pārdēvēšanu veica viskorumpētākā Rīgas dome, kāda jebkad bijusi. Tāpat kā nebija prāta darbs lielākoties krievu apdzīvoto Kosmonautikas gatvi pārdēvēt par Dudajeva ielu.

 6. kautkāds stulbums slāvu gaumē.Kautkā tak latviešiemjāierieb.Sagaidāms ,ka drīz Rīgā būs atkal Ļeņina iela.Stulbums ar 5 zvaigznēm.

 7. Ceturto gadu Dārziņos dzīvojam un redzam, vai ziema vai vasara – čaklais vīrs parkā rosās, kopj, grābj lapas, pļauj zāli. Viņš tur ielicis sirdi un dvēseli. Kāpēc nevar nosaukt parku viņa vārdā? Vai tāpēc, ka aiz sava latviskuma vairs neredzam citu paveiktos labos darbus.
  Komentārs ar kadirovu – vienkārši stulbs.

  • Jāgodina labu darbu darītāji, neatkarīgi no tautības. Mūsu tauta var lepoties, ka arī cittautieši ar sirdi un dvēseli kopj zemi, kur dzīvo. Visu godu viņam un, ja nav vietējais Bērziņš, Balodis vai Celminš ar latvisko uzvārdu neko darījis, tad paši vainīgi.

 8. Un kur pirms daudziem gadiem bija tie tagad sašutušie “vairāki iedzīvotāji”, kad profesionālais gleznotājs Vladimirs Kudojars sāka sakopt šo zemes gabalu, kuru tie paši “apkārtējie iedzīvotāji” bija pārvērtuši par izgāztuvi? Cilvēks vairākus gadu desmitus strādāja, novāca būvgružus, izveidoja ainavu, iestādīja vērtīgus dekoratīvos kokus, kuri tagad izauguši lieli. Tikmēr “vietējie iedzīvotāji” tik atbrauc uz turieni uz pikniku un nereti nenovāc aiz sevis atkritumus, to dara mākslinieks. Esmu runājis ar Vladimiru Kudojaru – ļoti inteliģents un patīkams cilvēks. Ja viņa uzvārds būtu Kārkliņš vai Kļaviņš, tad laikam nevienam iebildumi nerastos…

 9. viens jauks piemērs Atbildēt

  Komuņakas pēckara gados tai pašā Maskavas forštatē novandīja Vecos Žīdu kapus un to teritoriju nosauca par Komunistisko brigāžu parku. Varat trīsreiz minēt, cik populārs un lietots bij šis nosaukums. Mini arī tu, Ņil!

 10. ГРАЖДАНИН латвии Atbildēt

  Если бы парк назвали именем Яниса Пежиня,то у нациком возражений не было бы.

  • nav pieņemama ne Dārziņos, ne LA.

  • Par ko liecina ” гражданина” komentārs: tikai un vienīgi par sīku aizvainojumu un kultūras trūkumu. Vēl stulbāka ir RD vēlme skriet pakaļ Pēterburgai, kur Kadirova tilti un utt.! Varbūt vienreiz vajadzētu saņemt dūšu rokās un atzīt, ka te ir Latvija!!!

   • Latvija ir daudznacionāla valsts. Tā ir Latvija un uzvārdi kā jau daudznacionāļiem mēdz būt. slavēsim visus, kas ar mīlestību gādā par mūsu zemi.
    Esiet aktīvākie tie, kam ir latvisks uzvārds un tad arī Tavā vārdā kaut ko nosauks (kaut ko, par ko Tu rūpējies)Esiet izcili, nesavtīgi un celiet savu vārdu!

    • Latvija diemžēl ir daudznacionāla valsts.
     Par ieguldīto darbu gods un slava onkam !
     Bet mēslot gan visa Latvija tur neskrēja !

  • Drīzāk tādi “gražaņini” būtu sajusmā, jo vismaz nosjaustu vārdu salikumu semantiku 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+