×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

Pretī nezināmajam Mersinā

img_9181-1

Latvijas vīriešu handbola izlasetrešdien dodas uz Turcijas pilsētu Mersinu, kur nedēļas nogalē 2014. gada Eiropas čempionāta pirmās kvalifikācijas kārtas turnīrā sacentīsies ar Maltas, Turcijas un Igaunijas izlasēm.

2014. gada Eiropas čempionāta pirmajā kārtā 16 komandas sadalītas četros kvartetos, no kuriem nākamajā kārtā iekļūs četri grupu uzvarētāji un divas labākās otro vietu ieguvējas. Latvijas izlase D grupas turnīrā Mersinā 8. jūnijā sacentīsies ar Maltu, 9. jūnijā ar Turciju, 10. jūnijā ar Igauniju.

Latvijas izlases galvenajam trenerim Valdim Labanovskim nedēļas laikā no Austrijas čempionāta fināla (tur viņa trenētā Insbruka izcīnīja sudrabu) jāpārslēdzas uz valstsvienības lietām. Laiks bijis maz, tāpat kā visai komandai – tikai divas dienas un četri treniņi. Turklāt arī šoreiz Latvijas izlasei netrūkst sastāva problēmu – savainojumu dēļ palīdzēt nevarēs pamatsastāva vīri Aivis Jurdžs, Ingars Dude, Ģirts Lilienfelds, Jānis Grišanovs. “Bez viņiem komanda būs diezgan jauna. Ir bijuši tikai četri treniņi, tādēļ pašlaik ir grūti teikt, cik stipri paši esam. Tomēr arī šajā īsajā laika posmā paveicām labu darba apjomu. Cīnīsimies! Mērķi nemainās – minimālais uzdevums otrā vieta grupā, bet jācīnās par pirmo. Iekļūšana nākamajā kārtā būtu ļoti svarīga no vairākiem apsektiem – jaunajai komandai pārliecības iegūšanai, spēļu pret spēcīgākiem pretiniekiem nodrošināsanai, handbola popularizēšanai,” Valda Labanovska balsī skan apņēmība braukt mājās ar pozitīvu rezultātu.

Treneris piekrīt, ka uz papīra favorīti ir igauņi. Mūsu ziemeļu kaimiņi kā vienmēr ir sapulcējuši labāko sastāvu, ilgāk gatavojušies un aizvadījuši divas pārbaudes spēles (uzvara un zaudējums) pret somiem. Pēdējā laikā savstarpējās cīņām mums pret viņiem grūti gājis. Turcijas izlasei pēdējos gados ievērojamu uzvaru nav. Mums ir senas un patīkamas atmiņas par divām spēlēm 2004. gada janvārī – 28:27 un 30:21. “Lielu panākumu turkiem nav, taču viņi ir izteikta mājas komanda. Ja šīs turnīrs notiktu Tallinā, spēku samēri būti citi. Taču tas notiek Mersinā un pie saviem skatītājiem tā ir cita komanda. Mums labvēlīgs ir spēļu kalendārs. Pirmais pretinieks Malta ir komanda, pret kuru problēmas nedrīkst rasties. Tā būs iespēja pašiem koriģēt savu spēli un vakarā redzēt, kā spēlē turki un igauņi. Negribu pašlaik akcentēt kādas pretinieku spēles nianses vai pašu vājās un stiprās lietas. Pretī būs komandas, pret kurām var spēlēt un uzvarēt. Daudz izšķirs psiholoģija – vai jaunie puiši nesadegs, vai izturēs psiholoģisko spiedienu,” spriež Labanovskis.

Latvijas izlasi Mersinā pārstāvēs vārtsargi Edgars Kukša (“VfL Fredenbeck”, Vācija) un Raimonds Šteins (“Coburg”, Vācija), labie malējie – Jānis Pavlovičs (“Bad Neustadt”, Vācija) un Ēriks Blūms (“Edewecht”, Vācija), labie ārējie – Dainis Krištopāns (“Tatran”, Slovākija) un Elvijs Borodovskis (“Follo”, Norvēģija), saspēles vadītāji – Kaspars Lisovskis (“Latgols”) un Jānis Gremzde (“Roding”, Vācija), kreisie ārējie – Edgars Vadzītis (LSPA) un Austris Tuminskis (“Horta”, Portugāle), kreisie malējie – Oskars Arājs (LSPA) un Vitālijs Borisenko (“Latgols”), līnijas spēlētāji – Margots Valkovskis (“Bad Neustadt”, Vācija) un Uldis Lībergs (“Sandefjord”, Norvēģija).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+