×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. janvāris, 2014
Drukāt

Prezidents aicina iedzīvotājus pieņemt savās ģimenēs bērnunamu bērnus (21)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš un prezidenta kundze Dace Seisuma piedalās Latvijas Audžuģimeņu biedrības Jaungada pasākumā Rīgas Latviešu biedrības namā.

Latvijas iedzīvotājiem, domājot par nākotni, vajadzētu sniegt atbalstu bez vecākiem palikušajiem bērniem, šodien tradicionālajā kopīgajā Jaunā gada iesākuma svinēšanā ar Latvijas audžuģimenēm un aizbildņiem sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Bērziņš uzrunā atsaucās uz pasākumā organizatoru stāstīto stāstu par jūras zvaigznēm un vīru, kurš sausumā nokļuvušās jūraszvaigznes nogādāja atpakaļ ūdenī, un aicināja Latvijas iedzīvotājus “izvēlēties savu jūraszvaigzni, kas nonākusi sausumā”, lai par to rūpētos.

Pēc prezidenta domām, cilvēki, kuri domā, ka viņus vecumā glābs uzkrātā pensija, rūgti maldās, jo šajos laikos varot glābt tikai cilvēcisks atbalsts.

Latvijā pašlaik bērnunamos vecākus gaida tikpat bērnu, cik pašlaik to ir audžuģimenēm, norādīja Valsts prezidents. Bērziņš pateicās audžuģimenēm un aizbildņiem par paveikto darbu. Politiķis veltīja vairākus teikumus angļu valodā audžuģimeņu finansiālajiem atbalstītājiem no ārvalstīm, lai izteiktu pateicību par viņu sniegto ieguldījumu.

Savukārt prezidenta kundze Dace Seisuma pastāstīja pasaku jeb līdzību par rožu stādu vārdā Ieva un Jānis audzēšanu, atgādinot – tas, cik daudz laika vecāki velta saviem bērniem un cik daudz labu vārdu un mīlestības viņi sniedz, var ietekmēt to, kāds bērns izaugs.

“Šāds pasākums biedrībai ir tradicionāls, bērniem, kuri zaudējuši vecākus, tie ir lieli svētki, savukārt audžuvecākiem – iespēja ne tikai kopīgi atpūsties, bet arī pārrunāt savas problēmas un dalīties pieredzē. Audžuvecāku ikdiena nereti ir smaga, daudzas audžuģimenes ir trūcīgas, tām nepieciešams gan finansiālais, gan morālais un psiholoģiskais atbalsts,” iepriekš norādīja Latvijas Audžuģimeņu biedrības (LAB) vadītāja Ilze Golvere.

Svētku pasākumā piedalījās arī audžuģimeņu atbalstītāji un sponsori no Latvijas un ārzemēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. latvieši, jūsu dabā ir žēloties un apriet visus un vienmēr, fuj! Piekrītu, ka pamestajiem bērniņiem ir jāpalīdz, vismaz man tādi plāni IR!:)

 2. Ilzīte, izbraukajusies pa ārzemēm, iztusējusies pa pasākumiem, būtu sēdējusi un audzinājusi paņemtos bērnus.

 3. …un Dombrovskis vēl samazināja ģimenes valsts desmitlatu pabalstu un mediķu,skolotāju,policistu un ugunsdzēsēju algas….

 4. Tiklīdz Latvijā būs Māstrihtas algas un pensijas,tā arī darīsim!

 5. Aicināt nu nemaz nav grūti,bet,vai tad ” Kājiņās “nemaz nav vietas?

 6. Ideja jau laba, bet Kalvīts inflāciju neapturēja, tādēļ vidējais latvietis vēl tagad norēķinās par tā laika sadārdzinājumu. Visiem jau netika ES palīdzība simtos tūkstošos un ārkārtīgi lielas pensijas.

 7. Ļoti labi, lai prezidents sāk pats ar sevi – būdams materiāli labi situēts cilvēks (atšķirībā no lielākā vairuma Latvijas tautas) viņš spēs paņemt, uzturēt, pienācīgi izskolot un izaudzināt pat vairākus bērnu nama bērnus. Pati knapi spēju pavilkt savu piecgadīgo bērnu, jo kā pirms pieciem gadiem ikgadējie ienākumi būtiski tika samazināti, tā vēl līdz šim atpakaļ nekas nav nācis, bet cenas VISAM ir pamatīgi cēlušās. Jāspēj apmaksāt arī privātais bērnu dārzs, jo pašvaldības b/d manam bērnam tāpat kā daudziem citiem vieta neatrodas, bet labi, ka vismaz pēdējā gada laikā ir līdzfinansējums. Ar šausmām katru gadu gaidu NĪN būtisku, bet objektīvi nepamatotu paaugstinājumu un draudi VAIRĀKKĀRTĪGI paaugstināt elektrības tarifus ar lielu peļņu strādājošam valsts (!!!!) uzņēmumam, kas nesīs sev līdzi loģisku cenu celšanos praktiski visam neiztur nekādu kritiku. Ir tāds jēdziens kā dzīves kvalitāte – nevaru atļauties nedz dejošanas pulciņu, kas meitai ļoti patīk, nedz brīvdienās kaut kur ar viņu aizbraukt atpūsties, nedz arī teātra vai kāda koncerta apmeklējumu. Tagad saprotu, ka esmu bijusi bezatbildīga laižot bērnu pasaulē Latvijā, jo nespēju nodrošināt viņam elementāras lietas (runa nav par ēšanu). Vienīgais ir vāja cerība, ka tā ieilgusī ekonomiskā krīze valstī kādreiz taču beigsies.

 8. Domāju,ka tādus plikus saukļus vajadzētu aizliegt.Ja pats būtu paņēmis,tad lūdzu!

 9. P. par savu pensiju varetu vienu bernunamu nodrosinat………

 10. Tu aizmirsi vēl pirmo miljardu,kuru kalvīša valdība no soc. budžeta iezaga valsts pamatbudžetā,lai varētu bļaustīties par trekniem gadiem.Tāka – pensionāriem ir nozagti DIVI miljardi LATU.

  • per aspera ad astra Atbildēt

   Man apnīk tā dažu pensionāru bļaustīšanās. Itkā PSRS’ā strādājošie pensionāri būtu jābūt valsts galvenā rūpe. Tādi kā barvedis Siliņš varētu iet pastrādāt, ja grib vairāk naudas. Es zinu vairākus pensionārus, kuri “pa kluso” piepelnās — un nečīkst!

 11. NEAIZMIRSTIET PAR GENU PARMANTOJAMIBU

 12. lai parāda piemēru tautai un pats paņem bērnus

  • Kāpēc viņam būtu jāadoptē.Viņam nedos,jo viņš ir par vecu un viņam ir bērni.Tik daudz vajadzētu saprast.

   • Prezidentam ir jāadoptē tāpēc, ka, aicinot to darīt citus, vajag rādīt labas gribas piemēru pašam uzņemoties atbildību.

 13. Šobrīd apstākļi ir divejādi: vairums bērnu , kuri līdz šim nonāca bērnu namā, ir ar smagām garīgas attīstības un psihiskām diagnozēm- viņus audzināt ir bezgala grūti. Un tas ir labojams tikai tad, kad jaunie vecāki netiks mudināti lietot atkarības vielas – pagaidām šajā ziņā valstī netiek darīts nekas tāds, kas samazinātu atkarīgo un nabadzīgo skaitu, tieši otrādi- tiek darīts viss, lai šo skaitu palielinātu un būtu aizvien vairāk smagi slimu jaundzimušo, kurus neviens neņems ne par kādu naudu. Šo baiso procesu varam šobrīd vērot.
  Otra tendence: falsificēt datus un izņemt bērnus no nedzērāju, nelietotāju un psihiski veselu cilvēku ģimenēm- tādu gadījumu aizvien vairāk visās eiropas valstīs. Arī tik pat negudri: izņemt no īsto vecāku ģimenes un atdot svešai ģiemenei, kā tādu rotaļlietu, it kā bērns nepārdzīvotu un netiktu grauta viņa psihe. Par orgānu tirzniecību es pat nerunāju..tas vispār ir ārpus saprātīgu cilvēku rāmjiem.
  Un šādos apstākļos runāt par bērnu paņemšanu ir tas pats, kas mēģināt sasmelt dārzā izlietu ūdeni..

 14. 1.Nesen LA rakstīja ,ka Latvijā esot 72000 vecpuišu ,bet vecmeitas nebija uzsskaitītas.
  2.Prezidents apšauba pensiju sistēmas dzīvotspēju,kas ir loģiski ,jo miljards aizgāja kargina glābšanas operācijā.
  3.Kādu robu vēl iecirtīs Liepājas metalurgs ,fliks,arī starptautiskais aizņēmums jāatdod.
  4.Berni te arī nepalīdzēs ,jo esam iedresēti katram par sevi rūpēties un tikai.

 15. Cik bēŗnus ir prezidents paņēmis savā ģimenē? Viņš jau gan var atļauties.

Draugiem Facebook Twitter Google+