×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. novembris, 2014
Drukāt

Prezidents Bērziņš: Vācijas izdevēju balva “Zelta Viktorija” baltiešiem nāk īstajā laikā

Baltijas valstu prezidenti

Vācijas laikrakstu izdevēju asociācijas prestižā balva “Zelta Viktorija” ir augsts novērtējums, kas Baltijas valstīm nāk īstajā laikā, atgādinot par brīvu nāciju ideāliem un cerībām vienotā, brīvā un labklājīgā Eiropā. To uzrunā pēc balvas saņemšanas sacīja Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Valsts prezidents atzina, ka Latvijas tauta ir dziļi pagodināta saņemt balvu “Zelta Viktorija”. Turklāt, simboliski, ka Baltijas valstis tiek godinātas tieši šodien – šogad tiek atzīmētas daudzas nozīmīgas gadadienas, kuras iezīmē Eiropas vēsturi.

“Pirms divdesmit pieciem gadiem mēs atguvām mūsu brīvību! Tas, kas kļuva pazīstams kā Baltijas ceļš, bija drosmīga divu miljonu cilvēku apņemšanās sadoties rokās, lai pārtrauktu netaisnību, kas tika nodarīta 1939.gadā, kad divas totalitāras varas sadalīja Eiropu savās interesēs un pārtrauca mūsu tautu suverenitāti,” teica Bērziņš.

Viņš arī atzina, ka latvieši, igauņi un lietuvieši nebija vieni stingrajā nostājā atgūt pašnoteikšanos un vēlmē atgriezties Eiropā un pie tās vērtībām. Šā gada jūnijā Polija atzīmēja 25 gadus kopš pirmajām brīvajām vēlēšanām. Pēc trijām dienām Vācija svinēs nozīmīgu notikumu – Berlīnes mūra krišanas un Vācijas atkalapvienošanās 25. gadadienu.

“Šie notikumi nebija nejauši. Tie iezīmēja spēju pagrieziena punktu, lai Eiropa kļūtu vienota un brīva,” teica Latvijas prezidents.
 
Baltijas valstīm pasniegtā balva, pēc Bērziņa sacītā, ir ne tikai par nevardarbīgu pretošanos pirms 25 gadiem, bet arī par baltiešu apzinātu izvēli visās turpmākajās desmitgadēs veidot labāku Eiropu.

Bērziņš atzina arī, ka Latvija ir gājusi ilgu ceļu, lai kļūtu par neatņemamu Eiropas daļu. Pārņemot atbildīgo uzdevumu būt prezidējošajai valstij Eiropas Savienības Padomē 2015.gadā, Latvija ir gatava virzīt tālāk Eiropas projektu un dalīties fundamentālo reformu zināšanās un pieredzē ar valstīm, kas vēlas tuvināties Eiropai.
 
“Šīs apņemšanās kļuvušas vēl nozīmīgākas šodien, kad Eiropa saskaras ar izaicinājumiem, kas apdraud Eiropas vienotību, stabilitāti un drošību. Uzskatu, ka šodienas atzinība un augstais novērtējums Baltijas valstīm nāk īstajā laikā, atgādinot mums par brīvu nāciju ideāliem un cerībām vienotā, brīvā un labklājīgā Eiropā,” runas noslēgumā sacīja Bērziņš, novēlot klātesošajiem turēt godā šos cēlos ideālus.

Jau vēstīts, ka Vācijas preses izdevēju savienība nolēmusi apbalvot Latviju, Lietuvu un Igauniju ar balvu “Zelta Viktorija gada eiropiešiem”, kas pasniegta Vācijas izdevēju naktī Berlīnē.

Vācijas preses izdevēji uzsver, ka, apbalvojot Baltijas valstis, vēlas izcelt un godināt īpašos Baltijas valstu sasniegumus. Tāpat Vācijas preses izdevēju savienība šādi atgādina par miermīlīgo un uz Eiropu vērsto Baltijas tautu iesaisti Baltijas ceļā, kas kā triju tautu nevardarbīgs protests pret okupāciju, par neatkarību un brīvību vēl šodien ir piemērs visai Eiropai.

Vācijas preses izdevēju savienība apvieno 400 izdevniecību ar ap 6000 dažādiem periodiskajiem izdevumiem, kopumā sastādot 80% no visas šīs jomas tirgus. Savienība biedri ir tādi izdevēji, kā, piemēram, “Spiegel-Verlag”, “Burda Media”, “Vogel Business Media”, “Reader’s Digest”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+