×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Prezidents Bērziņš: visam ir savas robežas, un ar krustā sisto lelli robeža ir pārkāpta (11)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Valsts prezidents Andris Bērziņš uzskata, ka visam ir savas robežas un, komentējot instalāciju ar krustā sisto lelli izstādes “Disidents” ietvaros, viņš pauda viedokli, ka šeit robeža ir pārkāpta.

“Es tomēr gribētu teikt, ka jebkurā vietā un veidā ir savas robežas, kuras katram jāievēro un jāsaprot gan individuāli, gan kopā. Šeit šis jautājums ir vairāk kā sarežģīts, jo mēs redzam, kas pasaulē notiek uz šīs te bāzes. Ja kāds iedomājas, ka nav robežu nekam, tad tā nav, robežas ir visur, jāsaprot tikai katram, kur šī te robeža ir,” situāciju komentēja prezidents. Uz jautājumu, vai šeit ir pārkāpta robeža, viņš atbildēja: “Protams.”

Jau ziņots, ka viens no izstādes “Disidents” darbiem, kam telpa iznomāta Stūra mājas pagalmā, ir instalācija ar krustā sistu lelli, kas tika noņemta. Mākslinieks SOME1 vēstīja, ka ir pārprasta vina ideja un atvainojās tiem, kas atveidotās figūras sejas vaibstos saskatīja līdzību ar kaimiņvalsts prezidentu Vladimiru Putinu vai kādu citu sev tuvu cilvēku.

Skaidrojot mākslas darba ideju, kas radījis ažiotāžu Rīgas domē, Krievijas vēstniecībā un apmeklētājos, mākslinieks uzsvēra, ka instalācijas “Disidents” pamatideja ir finansiālās jeb materiālās pasaules glorificēšana indivīda ikdienā.

“Nauda šai gadījumā ir simboliski atveidota kā krusts, kur pie tā piesistā figūra ir domāta – biznesmenis. Instalācijas ansamblis ietver sevī trīs āmurus un 30 kilogramu naglu, atainojot to kā sērijveida procesu, kurā šie finansiālās baudas upuri ir tik ikdienišķi. Tādējādi, apspēlējot šo paradoksu, kurā indivīda tiekšanās uz progresu caur materiālām vērtībām būtībā viņu paralizē un noved pie regresa,” skaidroja mākslinieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. kāpēc SOME1 neveidoja lelli ar Obamas vaibstiem?

 2. Piekrītu prezidentam. Līdz kam cilvēkam jānonāk, lai kaut ko tādu sludinātu par mākslu? Tīrā ņirgāšanās par personību, ko, kā zināms, dievina tūkstoši cilvēku. Nav ko zākāt citus. ja vēlaties zākāt, tad mūsu valstī var atrast pietiekoši piemēru tā saucamajiem mākslas darbiem. Pie mums nez kāpēc ierasts, ka varam atļauties otram spļaut ģīmī, bet, kad paši saņemam spļāvienu, tad gan nepatīk, tad brīnāmies un klaigājam pa visu pasauli. Nez ko latviešiem tā patīk skatīties ārpus valsts robežām – pilns TV un radio raidījumu par ārpolitikas tēmām, bet par iekšpolitiku, par tautai aktuāliem jautājumiem negrib runāt. sanāk, ka ar ārpolitiku mēģina novērst uzmanību no iekšējām problēmām.

 3. Degenereta maksla Atbildēt

  Degenereti makslinieki. Un pulis degradejas lidzi. Paldies Rrezidentam, labakajam, kāds mums ir bijis.

  • Bresidenta persina valoda arpus kritikas, TĪŠĀM rakstu vina un jusu valoda. vemt gribas. bet tada maksla ari nekam neder, to neapstridu. VEIKSMI VALODAS ATKOPSANĀ! LA ARĪ DER PAR TO PADOMĀT.

  • Tas ir forchi ievelesim -Rezidentu

 4. Vai vins nesaprot Atbildēt

  ka ar sadu publisku valodu, gluzi ka Rigas mers, vins lej benzinu gruzdosam ugunskuram?

 5. NEATBALSTU ņirdzīgu attieksmi ne pret citu reliģiskajām, ne valstiskajām personībām!
  Lai gan saprotu, ka STULBAJAM tūdaliņam ir pagrūti iztikt bez varonīga žokļa atkāriena atņidzienā da pret jebko …

 6. Visam šim teatrim Atbildēt

  ir łoti slikta smaka. Nav ko uzticeties ne maksliniekiem ne VNI, ne Usakovam ne Berzińam, ne Krievijas vēstniecībai. Tas ir gandrīz itkā visi ir spēłmańi kādā dīvainā lugā.

 7. kā teica einšteins Atbildēt

  visumam un cilvēku stulbumam nav robežu, par pirmo viš nebija līdz galam pārliecināts.
  tulit saskries ” mākslas aizstāvji” kas ar putām uz lūpām aizstāvēs tiesibas būt stulbiem/agresiviem…..

 8. Stulbumam nav robežas Atbildēt

  Māksla nevar pārkāpt robežas. Nav robežām cilvēka stulbumama. Varbūt kāds saskata Putinam līdzību ar cūku, tad cūka ir jānokauj, lai Putins nepvainotos. Kas vainīgs, tas bailīgs.

Draugiem Facebook Twitter Google+