×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
11. novembris, 2015
Drukāt

Prezidents: Būsim lepni par savu valsti, kas mūsu senčiem maksājusi tik dārgi (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna pie Brīvības pieminekļa.

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze!

Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze!

Ekselences!

Latvijas karavīri!

Dāmas un kungi!

11.novembris ir svētki. Tie ir svētki, kad godinām latviešu karavīrus, kas Brīvības cīņās nosargāja jaundibināto Latvijas valsti. Šajos svētkos mēs lepojamies ar mūsu valsts aizstāvju drosmi un varonību. Šī ir diena, kad mēs, katra karavīra acīs redzot patiesu vēlmi aizstāvēt savu valsti, rodam sirdsmieru un izjūtam pacilātību.

Laiks pēc Pirmā pasaules kara Eiropā nāca ar jaunām vēsmām. Valstis, kas ilgus gadsimtus bija tiekušās pēc brīvības, kļuva neatkarīgas. 1918.gadā dzima arī Latvijas valsts, bet ar tās izveidošanu karš diemžēl nebeidzās. Jaundibinātajai valstij uzbruka gan no austrumiem, gan rietumiem, un Latvijas brīvība bija pavisam trausla.

Šodien varam būt lepni, ka Latvijā bija drosmīgi vīri, kas bija gatavi stāvēt un krist par neatkarīgu un brīvu Latvijas valsti. Viņi bija gatavi ar ieročiem rokās cīnīties par savu valsti!

Starp viņiem bija pat 14 līdz 20 gadus veci Valmieras un Cēsu bērni un jaunieši, kurus atceramies kā drosmīgo Cēsu skolnieku rotu un kas daudziem var kalpot par pamatu nacionālajai pašapziņai.

Šie karavīri cīnījās, neprasot, kāds par to būs atalgojums, bet – līdzīgi kā latviešu strēlnieki pirms simt gadiem – vēlējās kļūt par savas dzimtenes sargiem.

Tādēļ ar pateicību pieminēsim brīvības cīņu dalībniekus, īpaši pulkvežus Oskaru Kalpaku un Jorģi Zemitānu, ģenerāļus Jāni Balodi un Pēteri Radziņu, kuri, apzinoties pārspēku un reizē ticot idejai par savu zemi, aizveda Latvijas spēkus līdz uzvarai. Paldies par viņu neatsveramo un nepārvērtējamo personīgo ieguldījumu, lai mēs šodien varētu svinēt Lāčplēša dienu!

Šodien mēs dzīvojam brīvā valstī. Savulaik mēs savu brīvību izcīnījām kaujās, taču valsts neatkarība nav pašsaprotama un uz mūžu garantēta! Kaut arī pašlaik neviens militārais spēks mūsu neatkarību tiešā veidā neapdraud, mums ir jābūt gataviem un spējīgiem kopā ar saviem sabiedrotajiem aizstāvēt sevi un savu valsti.

Mums ir jābūt stipriem un gudriem; mums ir jābūt apņēmības pilniem sadarboties, jo mēs piederam Eiropas Savienības un NATO valstu saimei.

Esmu pārliecināts, ka mūsu armija un katrs karavīrs ir pašaizliedzīgs, drosmīgs un profesionāls, – uz viņiem var paļauties.

Karavīrs, kas mīl savu zemi, ir gatavs doties cīņā par to. Būdams lepns par savu valsti, katrs no mums ir gatavs ik dienas darīt visu, lai mūsu valstī valdītu labklājība; lai mēs šeit justos droši un lai, Latvijas vārdam izskanot pasaulē, citi tajā klausītos ar apbrīnu.

Būsim lepni par savu valsti, kas mūsu senčiem ir maksājusi tik dārgi.

Leposimies ar Latviju, ko tik daudzas reizes mums mēģinājuši atņemt!

Es esmu lepns par mūsu karavīriem un Latvijas armiju!

Dievs, svētī Latviju!

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. ir jāsāk katram ar sevi, bet kaut k’neredz, ka vara strādātu tautas interesēs… skumji

  2. sociāli atstumtais Atbildēt

    jā , RAIMI , pie Latvijas lietas jau nu TU , ne pirkstiņa neesi pakustinājis !

  3. Rīga jau tagad ir zaudēta??? Ceru, ka nekļūdos….Kā mūsu varneši darbojas joprojām, Rīgu arī NEATGŪT!????!!!!!!! NEKO viņi NAV sapratuši UN VĒL NESAPROT LĪDZ ŠIM BRĪDIM… LAIKAM TĀ ARĪ PALIKS NESAPRATUŠI… ĪSTS NELGU BARS!!!

  4. Sandra!!! Tieši tā!!! KAUNS PAR VALSTI, KURA NERŪPĒJAS PAR SAVIEM BRUŅOTAJIEM SPĒKIEM!!! Mierīgi par šo jautājumu nevaru RUNĀT KAUT VAI tāpēc, ka savā laikā ZZS visiem spēkiem bija PRET Aizsardzības budžeta palielinājumu!!! “IT KĀ IEDALĪJA” naudu ar moto AM, bet tā to patiesībā NESAŅĒMA…Visiem spēkiem nīcināja zemessardzi un meklēja “utis” kažokā!?! Būtu INTERESANTI PACELT ŠO JAUTĀJUMU NO PIRMSĀKUMIEM UN TAD VISS BŪS SKAIDRS, KĀPĒC IGAUNIJA UN LIETUVA MUMS IELIKUSI KĀRTĒJO “KLOĶI” ARĪ ŠINĪ JOMĀ!!?

  5. Ir viegli lepoties ar nenopelntiem ordeņiem, nopelniem nenotikušās cīņās vai sūri grūti ieguldītā darbā, uzlabojot valsts aizsardzības sistēmu, to neattiecinot uz pašiem karavīriem, bet runas vīriem! Salīdzinot šīsdienas Latvijas valsts aizsardzības spēkus ar Lietuvas vai Igaunijas, tie ir niecīgi, īstu briesmu gadījumā ilgi nespēs izturēt pārspēku. Tas nerada drošības sajūtu, zinot, ka vismaz pāris dienas tiem būs jāpaļaujas vienīgi uz pašu spēkiem, kamēr ierodas palīgi no NATO tuvējām bāzēm, līdz tam Rīga jau var būt zaudēta…un līdz ar to Latvija…

Draugiem Facebook Twitter Google+