×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

Prezidents: Obligāciju emitēšana “ir labs signāls, ka esam atzīti”

berzins_andris29062

Piecu gadu obligāciju viena miljarda ASV dolāru apmērā emitēšana ir “ir labs signāls, ka mēs esam atzīti”, un to bijis nepieciešams darīt arī kredītreitingu aģentūru pārliecības nostiprināšanai, šodien žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Šajā nenoteiktajā situācijā labāk ir rīkoties piesardzīgi un būt nodrošinātiem pret jebkādiem satricinājumiem, kas notiek. Vienmēr varēs teikt, ka varēja dabūt lētāk. Bet man uzsvars bija uz to, ka mums jāmēģina tomēr vairāk iesaistīt Latvijas iedzīvotājus, Latvijas uzņēmumus valsts parāda nodrošināšanā,” teica valsts pirmā persona.

Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) norādīja, ka faktiski šī bijusi pirmā starptautiskā emisija, ko Latvija veikusi pēc starptautiskās aizdevumu programmas pabeigšanas. Procentu likme bijusi “pietiekami laba” un pat nedaudz zemāka par Finanšu ministrijas (FM) prognozēto.

Obligācijas emitētas ASV dolāros atbilstoši Valsts kases izvērtējumam.

Kā ziņots, vakar Latvija emitēja piecu gadu obligācijas 1 miljarda ASV dolāru apmērā, aģentūru LETA informēja FM.

Obligācijas emitētas ar fiksēto procentu likmi 5,25% gadā (ienesīgums 5,375%), kas valstij esot izdevīgāka, nekā sākotnēji bija plānots, uzsver FM.

Darījuma apjoms noteikts, balstoties uz investoru interesi par ieguldījumiem Latvijas vērtspapīros un līdz ar to iespēju noteikt zemāku kupona likmi. Emisija īstenota saskaņā ar valsts aizņemšanās stratēģiju, tādējādi pilnībā piesaistot šajā gadā plānotās emisijas ārējos finanšu tirgos, lai refinansētu starptautisko aizņēmumu programmu.

Darījumā gūta plaša investoru līdzdalība no ASV, Eiropas, tostarp Londonas, un Āzijas, līdz ar to panākta investoru diversifikācija ārējos tirgos, uzsver FM. Emisijas vadošās bankas bija “HSBC”, “DeutscheBank” un “JP Morgan”.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) emisiju uzskata par veiksmīgu. Viņaprāt, tās rezultāti skaidri demonstrējot starptautisko finanšu tirgus dalībnieku, it īpaši investoru, augsto novērtējumu par paveikto Latvijas valsts ekonomikā.

“Esam pārliecinoši nostiprinājuši ārvalstu investoru uzticību ārējos tirgos, pat neraugoties uz eirozonas nedienām. Šis panākums ir kvalitātes zīme mūsu sabiedrības un valdības kopējam darbam par paveikto iepriekšējos gados. Šī emisija nodrošinās stabilu pamatu un pārliecību par starptautiskās aizņēmumu programmas sekmīgu pārfinansēšanu turpmākajos gados publiskajos finanšu tirgos,” uzsvēris Vilks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+