Mobilā versija
+2.3°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
23. decembris, 2014
Drukāt

Prezidentūras laikā degustācijai piedāvās 500 litrus Latvijas vīna produkcijas

vins

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā veicinās Latvijas vīnu darītāju atpazīstamību, piedāvājot degustācijai 500 litrus Latvijas vīna produkcijas, aģentūra BNS uzzināja prezidentūras sekretariātā.

Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts vienojies ar Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības biedriem – komerciālā vīna ražotājiem, par sadarbību prezidentūras laikā. Tādējādi plānots pievērst uzmanību Latvijas vīnu kvalitātei.

Biedrība prezidentūras viesiem un apmeklētājiem piedāvās degustācijai 500 litrus Latvijas vīna produkcijas, kas tapusi no vietējiem augļiem, dārza un meža ogām un kas 2014.gadā ieguvusi biedrības Kvalitātes kontroles zīmi. Šādu biedrības zīmi saņem Latvijas vīni – konkursa “Latvijas augļu un ogu vīna konkursa 2014” uzvarētāji.

Prezidentūras sekretariāts norāda, ka sadarbība ir iespēja Latvijas vīnu darītājiem iepazīstināt ar savu produkciju ES valstu iedzīvotājus, kā arī uzsvērt savu produktu kvalitāti Latvijā.

Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība šajā sadarbībā pārstāv “Līgatnes vīnu darītava”, “Vējkalnietis”, “Smilškalni”, “Pīlādži”, “Vīns.LV”, “Aizputes vīnu darītava”, “EVI&JO”, “Jokas Developments”, “Cremon 6” un “Abavas dārzi”. Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība jau kopš 1965.gada apvieno vairāk nekā 100 Latvijas vīnkopju un vīndaru, kuri kopj un attīsta vīnogu audzēšanas un vīna darināšanas tradīcijas.

Latvija 2015.gada 1.janvārī pirmo reizi vēsturē kļūs par prezidējošo valsti ES Padomē. Rotācijas kārtībā katra ES dalībvalsts uz pusgadu uzņemas prezidējošās valsts pienākumus. Latvija šo uzdevumu pārņem no Itālijas, bet 2015.gada otrajā pusē nodos trio partnerei Luksemburgai.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (3)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+