Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
23. decembris, 2014
Drukāt

Prezidentūras laikā degustācijai piedāvās 500 litrus Latvijas vīna produkcijas

vins

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā veicinās Latvijas vīnu darītāju atpazīstamību, piedāvājot degustācijai 500 litrus Latvijas vīna produkcijas, aģentūra BNS uzzināja prezidentūras sekretariātā.

Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts vienojies ar Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības biedriem – komerciālā vīna ražotājiem, par sadarbību prezidentūras laikā. Tādējādi plānots pievērst uzmanību Latvijas vīnu kvalitātei.

Biedrība prezidentūras viesiem un apmeklētājiem piedāvās degustācijai 500 litrus Latvijas vīna produkcijas, kas tapusi no vietējiem augļiem, dārza un meža ogām un kas 2014.gadā ieguvusi biedrības Kvalitātes kontroles zīmi. Šādu biedrības zīmi saņem Latvijas vīni – konkursa “Latvijas augļu un ogu vīna konkursa 2014” uzvarētāji.

Prezidentūras sekretariāts norāda, ka sadarbība ir iespēja Latvijas vīnu darītājiem iepazīstināt ar savu produkciju ES valstu iedzīvotājus, kā arī uzsvērt savu produktu kvalitāti Latvijā.

Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība šajā sadarbībā pārstāv “Līgatnes vīnu darītava”, “Vējkalnietis”, “Smilškalni”, “Pīlādži”, “Vīns.LV”, “Aizputes vīnu darītava”, “EVI&JO”, “Jokas Developments”, “Cremon 6” un “Abavas dārzi”. Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība jau kopš 1965.gada apvieno vairāk nekā 100 Latvijas vīnkopju un vīndaru, kuri kopj un attīsta vīnogu audzēšanas un vīna darināšanas tradīcijas.

Latvija 2015.gada 1.janvārī pirmo reizi vēsturē kļūs par prezidējošo valsti ES Padomē. Rotācijas kārtībā katra ES dalībvalsts uz pusgadu uzņemas prezidējošās valsts pienākumus. Latvija šo uzdevumu pārņem no Itālijas, bet 2015.gada otrajā pusē nodos trio partnerei Luksemburgai.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+