×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. marts, 2016
Drukāt

Prognozē gripas atkāpšanos

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Visticamāk, turpmākajās nedēļās gripas aktivitāte turpinās samazināties, prognozē Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti.

Centra jaunākajā pārskatā par gripas izplatību norādīts, ka maksimālā epidēmijas intensitāte šajā sezonā tika sasniegta 5.nedēļā jeb uz 8.februāri, kad tā bija 216 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Aizvadītajā nedēļā ar gripu slimoja vidēji 120 cilvēki uz 100 000 iedzīvotājiem.

Speciālisti uzsver, ka, visticamāk, turpmākās nedēļās gripas aktivitāte turpinās samazināties.

Kā ziņots, aizvadītajā nedēļā Latvijā gripas intensitāte samazinājusies vidēji par 28,9%, liecina centra apkopotā informācija. Gripas gadījumi reģistrēti visās monitoringā iekļautajās teritorijās, tomēr augstākā saslimšana bijusi Jelgavā, kur gripas intensitāte saglabājusies iepriekšējas nedēļas līmenī un bijusi 230 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Neskatoties uz gripas intensitātes samazināšanos, slimnīcās nonākušo gripas slimnieku skaits aizvadītajā nedēļā ir palielinājies. Slimnīcās kopumā stacionēti 168 pacienti gripas gadījumos un 33 pacienti gripas izraisītās pneimonijas gadījumos.

Aizvadītajā nedēļā ziņots par trīs nāves gadījumiem pacientiem ar laboratoriski apstiprinātu gripu. Kopš gripas epidēmijas sākuma no šīs slimības komplikācijām miris 31 cilvēks.

Gripas epidēmija Latvijā tika izsludināta 26.janvārī. Par epidēmijas sākumu paziņo, ja vismaz vienā no monitoringa teritorijām saslimstība pārsniedz 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+