×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. novembris, 2017
Drukāt

Prokuratūra: Vaškevičs ir neglābjami slims uz mūžu (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Vladimirs Vaškevičs.

Korupcijā apsūdzētais bijušais Muitas Kriminālpārvaldes vadītājs Vladimirs Vaškevičs, kurš dzīvo Austrijā, ir neglābjami slims uz mūžu. Līdz ar to Latvijā viņš, visticamāk, tā arī netiks tiesāts. Par to šodien Saeimas Aizsardzības komisijas deputātus informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve, trešdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas sešos”.

Vaškevičs jau gadiem dzīvo Austrijā, jo viņam ir izdevies pārliecināt Austrijas tiesībsargājošās iestādes par savu slikto veselības stāvokli. Tāpēc viņš netiek izdots tiesāšanai Latvijā.

“Ja mēs runājam par šo neglābjami slikto veselības stāvokli, tad tas bija atteikums, pamatojoties uz humānisma principiem, sakarā ar ko netika persona izdota Latvijai. Prokuratūra ir atkārtoti sūtījusi jautājumu par to, vai veselības stāvoklis nav uzlabojies. Pēdējā atbilde ir bijusi, ka šis neglābjamais veselības stāvoklis ir uz mūžu,” sacīja Ģenerālprokuratūras Starptautiskās sadarbības nodaļas virsprokurore Una Brenča.

Deputātiem tas radīja jautājumu, vai Vaškeviča lietā Latvijas tiesībsargājošās iestādes ir spiestas atzīt savu bezspēcību. “Mēs saprotam, ka, iespējams, tur ir visi tie ārstu atzinumi apmaksāti, noviltoti. Ko mēs reāli varam izdarīt šajā gadījumā? Mēs tikai varam aizsūtīt standarta pieteikumu ar piecās ailītēs ievilktiem ķeksīšiem un tikai skumt, ka mūs nesaprot?”

Ģenerālprokuratūras pārstāvei vaicāja Saeimas deputāts Kārlis Seržants (ZZS). Brenčai nācās atzīt, ka “principā mēs varam tikai skumt, jo dotajā gadījumā valsts ir izmantojusi savas suverēnās tiesības atteikt personas izdošanu”.

Ģenerālprokuratūras veikumu personu izdošanas lietās iepriekš asi kritizējis Saeimas Aizsardzības komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”), kurš komisijas sēdē nepiedalījās, jo ir komandējumā. Nespēja panākt personu izdošanu “skaļajās lietās” viņa vērtējumā vājina valsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Man gan liekas, ka Latvijā ir slima prokuratūra un tiesa un likumi, pēc kuries vadās, protams, ko sastādīja paši, kuri tos piemēro.

 2. Izskatas, ka neglabjama ir musu ta saukta prokuratura, kura spriez pec vajadzibas un uzmetusies par dekteri, diagnozes noteiceju, kura kka hroniski neko nespej padarit pret valsts nozadzejiem, bet slotaskata lauzejus censas notiesat visiem spekiem.
  Tds visai ipatnejs tendejums, ja neizteikties konkretak, bet rupjak..

 3. Te der tautas dziesma…

  Lai bij slims,
  Kas bij slims,
  Vakševis, luuk tas bij slims!
  Uz mūžu slims!

 4. Gulbis vēl sēž par nelieša uzspridzināšanas MĒĢINĀJUMU . Atbildēt

  jautājums: -Kāpēc no ES dalībvalsts Austrijas ES dalībvalsts Latvija nekādi “nevar” panākt noziedznieka izdošanu ?-
  atbilde: -Tāpēc, ka vilka aste priekšā ! – … :))))))).

 5. Gulbis vēl sēž par nelieša uzspridzināšanas MĒĢINĀJUMU . Atbildēt

  jautājums: -Kāpēc no ES dalībvalsts Austrijas ES dalībvalsts Latvija nekādi “nevar” panākt noziedznieka izdošanu ?-
  atbilde: -Tāpēc, ka vilka aste priekšā ! – … :)))))))

 6. Bet priekš kam mums ir ĀRLIETU MINISTRIJA utt. Lai katru mēnesi sūta pieprasījumu Austrijai, vai arī ar Austrijas un Latvijas un vēl kādas neatkarīgas valsts ārstiem taisa kopīgu konsīliju. Kur problēma?

 7. Ha ha ha…. Nav jau pirmais. Slimi bija Lavents utt…. Nav jegas pat uzskaitit. Ko no ta varam macities? Jazog daudz un veikli un jalaizas prom no valsts laicigi. Tad naudas pietiks slimosanai, arstesanai, kukuliem, un ta joprojam!!!! Musu cietumos puse notiesato ir slimi uz muzu ar spidu, C hepatitu, onkologiju utt…. Nu vismaz puse, ja ne vairak. Vinu nelaime ir ta, ka nozagtais ir parak maz— nav ar ko padalities. Tapec sedi- sprieda taisna godajama tiesa!

  • pilsonis un jau nikns Atbildēt

   Tad jau laikam:
   ”Prokuratūra: Vaškevičs ir neglābjami slims uz mūžu.”
   Pārfrāzējot – tiesa: tiesnesis ir neglābjami turīgs uz mūžu saistībā ar šo ”slimo” ?
   Un kam nav tādas naudas – var slimot tepat cietumā…

 8. Mēdz teikt, ka veselību par naudu nenopirksi, bet par lielu naudu slimības gan var nopirkt, lai tikai izvairītos no soda!

 9. Cik nopelnīja tiesnesis, kad atbrīvoja Vaškēvicu no apcietinājuma, kad deva atļauju Vaškēvicam pamest valsti ”ārstēties”?

 10. Ne jau pirmais saslimst,tad nevar notiesat,viņu tak nevareja izlaist no valsts.

 11. Ne Vaškevičs,ne viņš ir slims uz mūžu,bet slima ir mūsu valsts ,tai skaitā ģenprokuratūra utt.Redz nepietiek ar vienu nelietīgu komiķi ,meli,zagli iz Ventspils,pieplusosim Vašķi.Vēl gan ir Stabiņa,Milošs ,Šlesers/Lesčinskis,Šķēle ,Savickis un Co utt.Neliešu vairāk kā tiesnešu vai ne L.A.?
  Stumsiet atkal pažobelē kom.?

Draugiem Facebook Twitter Google+