Mobilā versija
+4.5°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
22. marts, 2016
Drukāt

Indonēzija protestē pret Ķīnas krasta apsardzes darbību

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Indonēzijas ārlietu ministre Retno Marsudi

Indonēzija izteikusi protestu pret Ķīnas krasta apsardzes kuģa darbību tās teritoriālajos ūdeņos netālu no apstrīdētajām teritorijām Dienvidķīnas jūrā, paziņojusi Indonēzijas ārlietu ministre Retno Marsudi (attēlā).

Incidents noticis laikā, kad Dienvidķīnas jūrā pieaugusi spriedze saistībās ar Ķīnas pretenzijām uz lielām teritorijām tajā un Pekinas īstenoto mākslīgo salu veidošanu. Virknei Dienvidaustrumāzijas valstu ir teritoriālās pretenzijas uz šīm teritorijām, tomēr Indonēzijai tādu nav, un tā sevi uzskata par godīgu starpnieku dažādos teritoriālajos strīdos reģionā. Marsudi pavēstīja, ka valsts galvaspilsētā Džakartā tikusies ar Ķīnas vēstniecības pārstāvjiem pēc Natuna salu rajonā notikušā incidenta. Tajā bija iesaistīts Ķīnas krasta apsardzes kuģis, Ķīnas zvejas kuģis un Indonēzijas patruļkuģis, kas centās aizturēt Ķīnas zvejas kuģi, norādot, ka tas prettiesiski zvejo Indonēzijas teritoriālajos ūdeņos. Ķīna uzskata, ka tai pieder gandrīz visa Dienvidķīnas jūras teritorija, kurā atrodas stratēģiski svarīgs kuģošanas ceļš, kā arī nozīmīgas zvejas vietas un dabasgāzes atradnes.

Pievienot komentāru

ES aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot aizturētos protestētājus (2)Eiropas Savienība (ES) pirmdien aicinājusi Krieviju nekavējoties atbrīvot protestos pret korupciju svētdien aizturētos demonstrantus.
Draugiem Facebook Twitter Google+