×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2012
Drukāt

Protestētāji ap Japānas parlamentu izveido dzīvo ķēdi

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Tūkstošiem demonstrantu ar svecēm rokās svētdien, 29.jūlijā, izveidojuši dzīvo ķēdi ap Japānas parlamentu, protestējot pret atomenerģijas izmantošanu pēc pērnā gada Fukušimas AES kodolkatastrofas.

Dažiem valkājot gāzmaskas un baltus aizsargtērpus, protestētāji aplenca parlamenta ēku Tokijā līdz ar vakara iestāšanos, kārtējo reizi paužot sabiedrības dusmas par lēmumu atkal iedarbināt kodolreaktorus. Pasākumā piedalījās aptuveni 10 000 cilvēku.

Iepriekš protestētāji devās gājienā pa Tokiju, skandējot saukļus “mēs negribam kodolenerģiju” un “apturiet kodolreaktorus”.

Japānas premjerministrs Josihiko Noda 16.jūnijā apstiprināja divu kodolreaktoru darbības atjaunošanu Oi atomelektrostacijā. Šāds solis sperts tāpēc, lai izvairītos no vasaras karstuma radītā elektroenerģijas trūkuma. Tomēr tas sadusmojis daudzus japāņus, kuriem ir bažīga attieksme pret atomenerģiju pēc pagājušā marta cunami izraisītās avārijas Fukušimas atomelektrostacijā.

Līdz pagājušā gada postošajai zemestrīcei un tai sekojošajam cunami Japāna trešdaļu sava elektroenerģijas patēriņa nodrošināja ar kodolspēkstaciju palīdzību.

Kopš tā laika sabiedrībā valda neuzticība pret kodolenerģiju, un šobrīd teju visi 50 Japānas kodolreaktori ir apturēti, lai veiktu papildu drošības pārbaudes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+