×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

PTAC brīdina par īpaši bērniem bīstamu magnētu komplektu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Magnētiskais komplekts “NeoCube” vai citi šāda veida izstrādājumi var izraisīt nopietnus nelaimes gadījumus, un tas var apdraudēt patērētāju, īpaši bērnu drošību. Tāpēc Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina pārtraukt izmantot šāda veida izstrādājumus un nekavējoties magnētu izmest drošā veidā, portālu “LA.lv” informēja PTAC.

 

Viens no šāda veida izstrādājuma ražotājiem ASV “Strong Force Inc.” jau ir atsaucis “NeoCube” apgrozību tirgū un sadarbībā ar ASV Patēriņa preču drošuma komiteju mudina pircējus “NeoCube” magnētu komplektu nekavējoties izmest.

“NeoCube” komplekti sastāv no sīkiem spēcīgiem magnētiem, un to marķējumā norādīts: “Nav paredzēti vecumā līdz 14 gadiem”. Magnētiskie komplekti un visas to sastāvdaļas jāsargā no bērniem, kas jaunāki par 14 gadiem. Ja šos mazos magnētus atrod mazi bērni, viņi, iespējams, var tos norīt.

ASV Patēriņa preču drošuma komitejai ziņotie nelaimes gadījumi liecina, ka, norijot šos magnētus traumas ir nopietnas. Norijot vairāk nekā vienu magnētu, magnēti var savstarpēji pievilkties un izraisīt zarnu perforāciju, infekciju vai nosprostojumu, kas var būt nāvējoši. Šādu magnētu ieelpošana var radīt bīstamus ievainojumus un, notiekot aspirācijai plaušās, nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

PTAC aicina patērētājus nelietot un neiegādāties “NeoCube” vai citus šāda veida izstrādājumus. Patērētāju sargs aicina arī komersantus darīt visu, lai patērētājiem netiktu piedāvāti nedroši izstrādājumi.

Vienlaikus PTAC vērš uzmanību: ja ir aizdomas, ka ir norīts viens vai vairāki magnēti, nekavējoties jāvēršas pēc medicīniskās palīdzības. Medicīniskie simptomi, kurus iespējams novērot ir vēdera sāpes, slikta dūša, vemšana un caureja. Rentgenā vairākas magnētiskās daļas var parādīties kā viens objekts, atzīmē PTAC.

Arī Eiropas Savienības ātrās ziņošanas sistēmā “RAPEX” ir ievietoti ziņojumi par nedrošiem šāda veida izstrādājumiem: “Amazing Magnetic Puzzle” (identifikācija: EAN 66059632432) un “Nanodots 125 – Black Edition” (identifikācija: EAN 830491000216).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+