×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Publicē lidmašīnas “melnās kastes” ierakstus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas laikraksts “Bild am Sonntag” publicējis Alpos pagājušajā nedēļā avarējušās lidsabiedrības “Germanwings” lidmašīnas “Airbus A320” “melnās kastes” ieraksta fragmentus.

Kā lasāms ieraksta atšifrējumā, lidmašīnas kapteinis, kuru žurnālisti dēvē par Patriku Z., teic, ka nav paspējis pirms izlidošanas no Barselonas aiziet uz tualeti. Otrs pilots Andreass Lubics atbild, ka kurā katrā brīdī ir gatavs pārņemt lidmašīnas vadību. Pēc dažām minūtēm pirmais pilots nodevis vadību Lubicam un izgājis no kabīnes. Kad lidmašīna sākusi zaudēt augstumu, pilotu kabīnē atskanējis automātiskais trauksmes signāls. Dzirdams, kā gaisa kuģa komandieris neveiksmīgi mēģina iekļūt kabīnē, seko skaļi sitieni pa metāla durvīm. Tad pirmais pilots dzirdams kliedzot: “Dieva dēļ, atver nolādētās durvis!” Dzirdami arī izbiedēto pasažieru kliedzieni. Izmeklētāju pārstāvji publikāciju pagaidām nekomentē.

Pagājušajā nedēļā Alpos nogāzās “Germanwings” lidmašīna “Airbus A320”, kas atradās ceļā no Barselonas uz Diseldorfu. Katastrofā gāja bojā visi 150 cilvēki, kas atradās lidmašīnā. Francijas prokurori paziņoja, ka “Germanwings” lidmašīnas otrais pilots Andreass Lubics apzināti nogāzis lidmašīnu. Mediji iepriekš vēstīja, ka Lubics cietis no smagas depresijas un viņam bijušas problēmas arī ar redzi. Savukārt izmeklētāji, pārmeklējot viņa mājas, atraduši “dokumentus, kas liecina par saslimšanu un medicīnisku ārstēšanu”. Turklāt prokurori Diseldorfā apstiprinājuši, ka Lubics savam darba devējam noklusējis faktu, ka liktenīgā lidojuma dienā viņam bija ārsta izrakstīta darba nespējas lapa. Šie atradumi, kā skaidro izmeklētāji, atbalsta aizdomas, ka Lubics slēpis savu slimību no darba devējiem un kolēģiem. Tiesa, prokuratūras pārstāvis neatklāja, par kādu slimību ir runa, bet paziņoja, ka pašnāvības vēstule nav atrasta. Nav arī atrastas nekādas liecības par politiskiem vai reliģiskiem motīviem, kas varētu izskaidrot Lubica rīcību.

Tikmēr Vācijas avioindustrija vienojusies ieviest jaunu noteikumu, ka pilota kabīnē obligāti vienmēr jāatrodas diviem apkalpes locekļiem. Aviācijas asociācija un Vācijas Transporta ministrija pēc traģiskās katastrofas kopīgi nolēma ieviest nosacījumu, ka “visu laiku lidmašīnas pilotu kabīnē jāatrodas divām pilnvarotām personām”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+