Laukos
Bizness

“Puratos Latvia” modernizējas par diviem miljoniem eiro; akcents – eksporta tirgi0

Foto LETA

Ogu un augļu pārstrādes uzņēmums SIA “Puratos Latvia” jaunā ražošanas iekārtā plāno ieguldīt investīcijas apmērā līdz diviem miljoniem eiro, un tādējādi kāpināt ražošanas jaudas 20-25% apmērā, sacīja kompānijas vadītājs Aigars Balodis.

“Nākošajā gadā gatavojamies investēt jaunā ražošanas iekārtā, kura dos iespēju palielināt ražošanas jaudas par 20-25% un iespēju attīstītes eksporta tirgos. Tā ir jauna iekārta, kas ir paredzēta augļu un ogu piedevu ražošanai,” sacīja Balodis. Iekārtas iegādē uzņēmums piesaistīs Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu un kopējais investīciju apmērs projekta īstenošanā būs tuvu diviem miljoniem eiro.

“Šī iekārta ne tik daudz ir domāta produkcijas ražošanai vietējā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tirgū, bet eksportam uz Skandināvijas valstīm un citviet,” skaidroja Balodis. Jau šogad uzņēmums ir veiksmīgi strādājis pie iestrādēm dažādos eksporta tirgos, kuros vēlāk būs veiksmīgi iespējams izmantot iekārtas dotās priekšrocības.

Tāpat Balodis informēja, ka uzņēmums šogad ir sācis realizēt produkciju Lielbritānijā. Viņš atgādināja, ka “Puratos Latvia” ir lielākais uzņēmums “Puratos Group NV” ietvaros, kurā ražo augļu un ogu piedevas. Šogad uzņēmums ir piesaistījis jaunu realizācijas tirgu un lielos apmēros ir sācis sadarbību ar klientiem Lielbritānijā, kur tiek realizētas augļu, ogu piedevas jeb ievārījumi.

Tāpat uzņēmums veiksmīgi turpina realizēt produkciju arī esošajos tirgos, kā piemēram, Dānijā, Zviedrijā un Somijā.

Balodis teica, ka patlaban ārpus Latvijas “Puratos Latvia” pārdotās produkcijas īpatsvars pārsniedz 70% no kopējā realizētā produkcijas apmēra. Līdzīgs ārvalstīs realizētās produkcijas īpatsvars ir bijis arī iepriekšējos gados, jo uzņēmums arī tad koncentrējās uz eksportu. “Ja varam augt vietējā tirgū, tad tikai pateicoties tam, ka kāds mūsu sadarbības partneris varētu eksportēt savu produkciju ārpus Latvijas. Tad mēs varētu augt kaut ko vairāk pārdot vietējā tirgū,” teica Balodis.

Viņš piebilda, ka Baltijas valstīs “Puratos Latvia” realizācijas apjoms šogad saglabājies līdzīgs kā iepriekš, tāpēc izaugsme iespējama tieši eksporta tirgos.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Puratos Latvia” pagājušajā gadā strādāja ar 22,151 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 2,8% un bija 672 467 eiro.

Uzņēmums dibināts 1994.gadā Tukuma novada Pūres pagastā, tā pamatkapitāls – 1 659 350 eiro.

Kā ziņots, “Puratos Latvia” iepriekšējais nosaukums līdz 2012.gada augustam bija “Pure Food”. Pirms tam, 2011.gada 27.aprīlī, uzņēmuma īpašnieks Pēteris Žimants paziņoja par uzņēmuma pārdošanu Beļģijas privāta kapitāla uzņēmumam “Puratos Group NV”.

“Puratos Group NV” ir starptautiska uzņēmumu grupa, kas gatavo izejvielas maizes ražotāju, kafijas un šokolādes industrijas uzņēmumiem. “Puratos” ir pārstāvēta vairāk nekā 100 pasaules valstīs, kompānijai ir vietējās filiāles vairāk nekā 69 valstīs, no kurām 59 uzņēmumam ir ražotnes.

LA.lv