Mobilā versija
+3.8°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
4. septembris, 2014
Drukāt

Putins diktē noteikumus pamieram Austrumukrainā
 (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vakar Ukrainas prezidenta birojs izplatīja ziņu, ka Ukrainas prezidents Petro Porošenko un Krievijas prezidents Vladimirs Putins tālruņa sarunā vienojušies par “pastāvīgu ugunspārtraukšanu” Austrumukrainā, taču Kremlis, atzīstot, ka saruna notikusi, noliedza, ka būtu panākta vienošanās par pamieru Austrum­ukrainā.

Pēc Maskavas sniegtās informācijas, Putins un Ukrainas prezidents Porošenko tikai sprieduši par soļiem, kas nepieciešami, lai Austrumukrainā panāktu ugunspārtraukšanu, tomēr nav vienojušies par pamieru, jo Krievija, kā joprojām apgalvo Kremlis, neesot viena no konfliktā iesaistītajām pusēm, lai gan ir neapstrīdami pierādījumi par Krievijas armijas karavīru klātbūtni Ukrainas austrumos. Putina septiņu punktu plāns pamieram Austrumukrainā paredz Kijevas piekāpšanos un Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolēto teritoriju saglabāšanu. Putins paziņoja, ka prokremliskajiem kaujiniekiem un Ukrainas armijai jāpārtrauc uzbrukumi rajonos ap Doņecku un Luhansku, bet Ukrainas karavīriem jāatkāpjas uz pozīcijām, no kurām tie nevar apšaudīt pilsētas. Armijai arī jāpārtrauc gaisa uzlidojumi. Putins arī paziņoja, ka pamiera ievērošana jāuzrauga starptautiskajiem novērotājiem, bez nosacījumiem jāatbrīvo visi ieslodzītie, jāizveido bēgļu un humānās palīdzības koridori un jāsniedz palīdzība Doņeckas un Luhan­skas infrastruktūras atjaunošanai. Putins pauda cerību, ka galīgā vienošanās varētu tikt panākta piektdien Minskā tā dēvētās Ukrainas kontaktgrupas sanāksmē, kur piedalīsies Kijevas, Maskavas un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) pārstāvji.

Pēdējo divu mēnešu laikā karot uz Ukrainu nosūtīti aptuveni 15 000 Krievijas karavīru un jau vismaz simts no viņiem karadarbībā zaudējuši dzīvību, paziņojušas Krievijas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. -bet vins,tacu,ir diktators!

    • Да нет-он хозяин великой державы,а не временный дорвавшийся до корыта воровайка.

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+