Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
17. decembris, 2013
Drukāt

PV dīzeļvilcienus par 14 miljoniem modernizēs triju uzņēmumu apvienība (1)

vilcieninsfkgj

Pasažieru pārvadātāja pa dzelzceļu “Pasažieru vilciens” (PV) konkursā par 19 dīzeļvilcienu vagonu modernizāciju uzvarējusi uzņēmumu apvienība, kas sastāv no “Rīgas vagonbūves rūpnīcas”, “VRC Zasulauks” un “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas”, pavēstīja PV sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Priedniece.

“PV rūpīgi izvērtēja triju Latvijas uzņēmumu iesniegto piedāvājumu dīzeļvilcienu modernizēšanai un atzina to par atbilstošu konkursa nolikuma prasībām. Par savu lēmumu esam informējuši Iepirkumu uzraudzības biroju (IUB) un visus trīs apvienības dalībniekus,” teica Priedniece.

Viņa piebilda, ka saskaņa ar likuma prasībām uzņēmumam jānogaida desmit dienas – pēc tam varēs slēgt līgumu ar konkursa uzvarētājiem.

Jau rakstīts, ka attiecīgajā konkursā Spānijas kompānija “Construcciones y Auxiliares de Ferrocariles S.A” (CAF) iesniedza trīs sūdzības – pirmā netika atzīta par pamatotu, otrajā IUB pārtrauca lietvedību, bet trešo birojs apņēmies izskatīt līdz nākamā gada 3.janvārim.

Dīzeļvilcienu modernizācijas projekta kopējās investīcijas paredzētas 14 miljoni latu apmērā, savukārt 85% no attiecināmajām izmaksām būs Eiropas Savienības līdzfinansējums, kas veidos 70% jeb 9,8 miljonus latu no kopējās summas.

Plānots modernizēt  piecus vilcienu sastāvus, kuros ir trīs vagoni, un vienu sastāvu, kurā ir četri vagoni. Pēc modernizācijas to kalpošanas ilgums būs vismaz 20 gadu.

Modernizācijas  laikā tiks veikti uzlabojumi vagonu virsbūvei, vadības kabīnei, spēka iekārtām, elektriskajām iekārtām un apgaismojumam, bremžu un pneimatiskajām iekārtām, pasažieru iekāpšanas-izkāpšanas durvīm, iekšējam interjeram, ventilācijas un apkures sistēmā, sanitārajām telpām, pasažieru informācijas sistēmām, kā arī ugunsdrošības sistēmām. Plānots arī veidot komforta klases vagonus.

PV ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no valstij piederošās Latvijas dzelzceļa kompānijas “Latvijas dzelzceļš” veiktajām funkcijām. Iepriekš PV 100% bija “Latvijas dzelzceļa” meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas, kas bildē, nav dīzeļvilciens…

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+