×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2015
Drukāt

Radara modernizēšanai tērēs 7,5 miljonus ASV dolāru (1)

radars

Aizsardzības ministrija plāno tērēt 7,5 miljonus ASV dolāru (6,8 miljoni eiro), lai modernizētu AN/TPS-77 radaru, liecina iepirkuma rezultāti.

Radara modernizāciju veiks ASV uzņēmums “Lockheed Martin Overseas Corporation”. Uzņēmums izvēlēts sarunu procedūras ietvaros, iepriekš nepublicējot paziņojumu par līgumu.

Aizsardzības ministrijā aģentūru BNS informēja, ka modernizācija notiks jauno politikas iniciatīvu ietvaros, lai attīstītu izlūkošanas, gaisa telpas novērošanas un pretgaisa aizsardzības spējas.

Pērnā gada 22.jūlijā Ministru kabinets atbalstīja izlūkošanas, gaisa telpas novērošanas un pretgaisa aizsardzības spēju attīstību, lai nodrošināta zemo lidojumu identifikāciju; kopējās sistēmas izmaksas 8 gados būs aptuveni 158 miljoni eiro.

Radiotehnisko posteņu modernizācija attieksies uz visiem trim radiotehniskajiem posteņiem, palielinot to gaisa telpas novērošanas spējas.

Vislielākie darbi tiks veikti pārsvarā Rēzeknes radiotehniskajā postenī, kas ir morāli un fiziski novecojis, lai izveidotu, uzlabotu un pilnveidotu radiotehniskā posteņa tehniskos, operacionālos un loģistikas rādītājus atbilstoši nepieciešamajiem mūsdienu kritērijiem.

Radiotehnisko posteņu modernizācija uzlabo gaisa telpas drošību, ļaujot efektīvāk kontrolēt Latvijas gaisa telpas izmantošanu, paaugstina arī civilo lidojumu drošību, norāda ministrija.

Latvijas gaisa telpas novērošanas sistēmas attīstību uzsāka 2001.gadā kopīgi ar Igauniju, 2003.gadā pirmā posteņa atklāšanā piedalījās Valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga. Otrajā kārta tika uzsākta tikai 2008.gadā, un2015.gada 14.maijā Ventspils novada Vārves pagasta Čalās atklāja trešo bruņoto spēku gaisa telpas novērošanas radiotehnisko posteni.

Radiotehniskie posteņi atbilst augstiem moderno tehnoloģiju ražošanas un drošības standartiem. Radiolokatori atbilst Latvijas normatīvajos aktos noteiktajām drošības prasībām, ir cilvēkiem un apkārtējai videi nekaitīgs. Līdzšinējie pētījumi un 10 gados veiktie veselības monitoringa dati liecina, ka radiolokatora Audriņos darbība nav atstājusi ietekmi uz vidi un uz apkārtnē dzīvojošo iedzīvotāju veselību.

Bruņotie spēki izmanto trīs dimensiju mobilos stratēģiskās darbības gaisa telpas novērošanas radiolokatorus “AN / TPS – 77”, kas uzstādīti trijos bruņoto spēku radiotehnikās novērošanas posteņos. Radiolokatori “AN/TPS – 77” darbojas Beļģijā, Itālijā, Vācijā, Lielbritānijā, Rumānijā, Brazīlijā, Dienvidkorejā, Saūda Arābijā, Singapūrā ASV, Kanādā un citur.

Igaunijas, Latvijas un Lietuvas radiotehniskie posteņi ir apvienoti nacionālajos gaisa telpas kontroles centros un reģionālajā Gaisa telpas novērošanas koordinācijas centrā Karmelavā, Lietuvā, kas veido vienotu Baltijas valstu gaisa telpas kontroles sistēmu (BALTNET). Savukārt tā ir iekļauta vienotajā NATO pretgaisa aizsardzības sistēmā (NATINADS).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lētāk nebūs izmest no Eiropas šos plušķus? Atbildēt

    Kur parādās Pentagona-Volstritas salašņas, tūliņ iet vaļā netīra zagšana…

Draugiem Facebook Twitter Google+