Sports
Citi sporta veidi

Radeviča ir gatava vieglatlētikā nākt ar savu kārtību 1

foto – LETA

Bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radēviča nākamnedēļ Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) kongresā kandidēs uz organizācijas prezidenta amatu.

Šobrīd LVS prezidenta amatam izvirzīti divi kandidāti – bez Radēvičas tas ir arī pašreizējais organizācijas vadītājs Guntis Zālītis.
LVS komunikāciju vadītāja Ieva Bļusina norādījusi, ka kandidātu saraksts vēl var tikt papildināts, jo jebkurš savienības biedrs savu pretendentu var izvirzīt arī klātienē. LVS kongress notiks 29.martā Rīgas Tūrisma un Radošās industrijas tehnikumā.

Radēviču LVS prezidenta amatam izvirzījusi Krāslavas sporta skola.
Pašlaik 35 gadus vecā Radēviča sportistes karjeru noslēdza 2012.gadā, pēdējos gados pievēršoties arī TV žurnālistikai, tomēr no vieglatlētikas viņa nekur tālu nav aizgājusi.

Vēl šī gada sākumā Radēviča pēc konkurentes diskvalifikācijas par aizliegto vielu lietošanu kļuva par 2011.gada pasaules vicečempioni, lai gan sākotnēji viņa bija izcīnījusi bronzu. Viņas tobrīd izcīnītā medaļa kļuva par Latvijai pirmo godalgu neatkarīgas valsts vēsturē pasaules čempionātos.
Sportistes karjeru Radēviča noslēdza pēc 2012.gada Londonas olimpiskajām spēlēm, kur viņa palika ceturtā, no bronzas godalgas arī atpaliekot tikai par centimetru, toreiz sasniedzot rezultātu 6,88 metri.
Radēvičai pieder Latvijas rekords tāllēkšanā, jo 2010.gadā Barselonā viņa aizlēca 6,92 metrus tālu, tad arī izcīnot Eiropas čempiones titulu.

Zālītis LVS prezidenta pienākumus pilda kopš 2005.gada.

Saistītie raksti
LA.lv