×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

“RAF-Avia” kravas lidmašīnas ekipāža sekojusi britu norādījumiem no zemes

pilots2

Aviokompānijas “RAF-Avia” kravas lidmašīnai, kuru Lielbritānijas gaisa spēki nosēdināja Londonas Stanstedas lidostā, radio sakari darbojušies visu laiku un ekipāža sekojusi norādījumiem no zemes, pastāstīja lidsabiedrības valdes loceklis Ojārs Stūre.

Viņš norādīja, ka šobrīd nav zināms, kādi apsvērumi Lielbritānijas varas iestādēm kalpojuši par iemeslu nosēdināt lidmašīnu. Notikušā apstākļi tuvākajās dienās, sadarbībā ar britu varasiestādēm un aviācijas iestādēm, tiks noskaidroti, sacīja Stūre.

Lidmašīna “An-26” bijusi ceļā no Reimsas Francijā uz Birmingemu Lielbritānijā. Lidaparāts uz Apvienoto Karalisti vedis auto rezerves daļas. Maršruta laikā lidmašīna Francijā veikusi starpnosēšanos, lai uzpildītu degvielu. Britu varasiestādes lidmašīnai likušas nosēsties pēc tam, kad tā ielidojusi Lielbritānijas gaisa telpā. Lidmašīna tikusi pārbaudīta un britu policija aprunājusies ar lidaparāta pilotiem.

Stūre vēl nevarēja pateikt, kurā brīdī britu varasiestādes uzņēmušas sakarus ar lidmašīnu. Tāpat šobrīd nav arī zināms, vai Lielbritānijas iznīcinātāji nodibinājuši vizuālu kontaktu ar “RAF-Avia” gaisa kuģi.

Stūre arī atzina, ka līdzīgus gadījumus, aviokompānijas pastāvēšanas vēsturē neatceras. “RAF-Avia” pārstāvis uzsvēra, ka šādas situācijas civilajā aviācijā netiek bieži piedzīvotas.

Jau ziņots, ka, savukārt Lielbritānijas telekanāls “Sky News” vēstīja, ka britu gaisa spēki draudējuši notriekt “RAF-Avia” kravas lidmašīnu, jo tā nav uzturējusi sakarus ar gaisa satiksmes kontrolieriem.

Kentas grāfistes iedzīvotāji dzirdējuši tā dēvēto skaņas triecienu, kad divi britu gaisa spēku iznīcinātāji “Typhoon” pacēlās gaisā no Koningsbijas aviobāzes, lai pārtvertu “RAF-Avia” lidmašīnu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+