×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2012
Drukāt

Raidījums: no “Rīgas namu” kases aizplūduši 4,8 miljoni latu

Foto-LETAFoto-LETA

No pašvaldības uzņēmuma “Rīgas nami” valūtas maiņas uzņēmēja Ivara Ciskas biznesā iepludināti visi tā brīvie līdzekļi 4,8 miljonu latu apmērā, kas ir daudz vairāk, nekā līdz šim uzskatīts, 21.oktobrī ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Raidījuma rīcībā esošās ziņas liecina, ka tikuši noslēgti trīs aizdevuma līgumi, tostarp divi 2010.gada septembrī un 2011.gada aprīlī slēgti ar uzņēmumu “Viesis”, bet trešais – 2011.gada maijā ar “Zeus”. Kopumā 3,5 miljoni latu nonākuši atpakaļ pašvaldībā, bet pārējo naudu – 1,2 miljonus latu – “Zeus” neesot varējis atdot, jo tai arestu pēc bijušo biznesa partneru lūguma uzlikusi Rīgas apgabaltiesa.

“Rīgas namu” divos gada pārskatos šī naudas kustība, lai arī slēpti, tomēr ir uzrādīta. Trīs gadu laikā neviena Rīgas domes atbildīgā amatpersona to nav pamanījusi. “Rīgas namu” kapitāla daļu turētājs Andris Ameriks gada pārskatus ar savu parakstu ir akceptējis.

Tomēr Ameriks par atbildīgajiem uzskata “Rīgas namu” vadītāju Kārli Kavacu, uzņēmuma revidentus un domes Īpašuma departamenta juristus. Vicemērs uzskata, ka likums uzliek viņam pienākumu iepazīties vienīgi ar ierēdņu atzinumiem, nevis ar pašu gada pārskatu, kuru viņš apstiprina, vēstīja “Nekā personīga”.

Jau ziņots, ka 11.septembrī Ameriks aizdomās par zaudējumu nodarīšanu “Rīgas namiem”, veicot augsta riska finanšu darījumus, atcēla uzņēmuma valdi – valdes priekšsēdētāju Kavacu un valdes locekli Almeru Ludviku.

Savukārt Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde 25.septembrī sāktā kriminālprocesa par nelikumībām “Rīgas namos” ietvaros aizturēja Kavacu un uzņēmuma “Zeus” valdes locekli Cisku. Kavacs, samaksājot 15 tūkstošus latu lielu drošības naudu, 4.oktobrī tika atbrīvots no ieslodzījuma.

Pašlaik “Rīgas namu” valdes priekšsēdētājas pienākumus pilda RD Īpašuma departamenta Komercdarbības pārvaldes priekšniece Ilze Spūle, kā arī valdē iecelta Vineta Verika.

“Rīgas nami” izīrē un pārvalda nekustamos īpašumus, kā arī veic ēku uzturēšanas un ekspluatācijas darbus. Uzņēmums pilnībā pieder Rīgas pašvaldībai, un tā pamatkapitāls ir 58,967 miljoni latu. 2011.gadā “Rīgas nami” strādāja ar 2,502 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 5,6% vairāk nekā 2010.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa, salīdzinot ar gadu iepriekš, saruka par 37,5% un bija 64,5 tūkstoši latu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.7
Alūksne +16.8
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.1
Jelgava +18
Ventspils +17.7
Limbaži +16
Madona +18
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+