AFP/LETA

Raikonens uzvar sezonas pirmajā F-1 posmā Austrālijā 0

“Lotus” komandas somu pilots Kimi Raikonens svētdien Melburnā izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) 2013. gada sezonas pirmajā posmā – Austrālijas “Grand Prix” izcīņā.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Interesantajās sacensībās, kurās līderis mainījās septiņas reizes, Raikonens vadībā izvirzījās 43. aplī un spēja pirmo vietu nosargāt līdz finišam, kurš bija pēc 58 apļu veikšanas. Otro vietu ieņēma spānis Fernando Alonso ar “Ferrari”, bet trešais palika pēdējo trīs gadu pasaules čempions vācietis Sebastjans Fetels, kurš brauc “Red Bull” komandā.

Fetels svētdienas rītā izcīnīja uzvaru kvalifikācijas sacensībās, kas lietus dēļ no sestdienas tika pārceltas uz svētdienu.

33 gadus vecais Raikonens izcīnīja 20. uzvaru F-1 posmos karjerā. 2007. gada pasaules čempions sacensības sāka no septītās starta vietas, taču atšķirībā no lielākās daļas konkurentu boksos mainīt riepas devās divas, nevis trīs reizes, un šāda taktika sevi šoreiz attaisnoja, ļaujot izcīnīt uzvaru. Pirms sešiem gadiem, kad Raikonens kļuva par pasaules čempionu, tobrīd pārstāvot “Ferrari” komandu, viņš sezonu sāka arī ar uzvaru Austrālijā.

Ceturto vietu ieņēma otrs “Ferrari” komandas braucējs Felipe Masa no Brazīlijas, bet piektais palika brits Lūiss Hamiltons, kurš debitēja “Mercedes” komandā. Tālākās vietas ieņēma mājinieks Marks Vebers no “Red Bull”, bet septītajā un astotajā pozīcijā ierindojās abi “Force India” komandas braucēji Adrians Zutils un Pols di Resta. Labāko desmitnieku noslēdza Džensons Batons no “McLaren” un Romēns Grosžans no “Lotus”.

F-1 2013. gada pasaules čempionātā būs 19 posmi, no kuriem nākamais 24. martā notiks Malaizijā.