×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. maijs, 2013
Drukāt

Raimonda Cīruļa “zaļā” māksla Liepājā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

9. maijā Liepājā, UPB „Big Fish” telpās, Brīvības ielā tiks atklāta Liepājas mākslas vidusskolas absolventa  Raimonda Cīruļa personālizstāde.

Mākslinieks un dizainers Raimonds Cīrulis jau vairāk kā 25 gadus nodarbojas ar dizainu un ir piedalījies dažādos dizaina projektos visā pasaulē, saņēmis vairākus starptautiskus dizaina apbalvojumus. Zīmols “Maffam Freeform” ir viens no viņa jaunākajiem projektiem, kas pārtapis nopietnā uzņēmumā tepat Latvijā. Tajā tiek izgatavotas mēbeles no bazalta – vulkāniska ieža šķiedrām.
Visi zīmoli, kuru radīšanā piedalījies Raimonds Cīrulis, ir orientēti uz ilgtspējīgu un „zaļu” domāšanu. Tādi ir Grenn, Delicate Eco, tagad arī Maffam Freeform. Papildus dizainam Raimonda intereses saistītas ar biopolimēriem, produktu un ražošanas procesu attīstību, jaunu materiālu izstrādi, alternatīvo enerģiju un kvantu fiziku.
Savas zināšanas viņš cenšas izmantot, radot arvien jaunus un netradicionālus izstrādājumus. “Esmu meklētājs, kā formai, tā ari materiāliem. Funkcija, forma, materiāls ir saistīti jēdzieni, kuru kopums dod to, ko sauc par dizainu. Dizains ir sintēze. Ideāli, ja tehnoloģija dod arī „Human Touch” jeb humānā pieskāriena sajūtu. Skatos uz atkritumiem – ko vēl no tiem var uztaisīt? Esmu veidojis no visa kā, sākot ar koka skaidām un beidzot ar veciem džinsiem. Var uztaisīt gandrīz no jebkā. Dizains ir misija. Intuīcijas, Zināšanu, Iedvesmas un Prasmes sintēze. Iedvesma ir atrodama visur!” – atzīst mākslinieks.
Izstādē caur Raimonda Cīruļa darbiem varēs uzzināt par dažādiem kanoniem (jeb Zelta griezumiem) – šumēru, ēģiptiešu, japāņu, indiešu. Kā nekļūdīties, projektējot Zelta griezuma 3 D projekcijas. Tiks parādīti daži pēdējo 4 gadu darbi.
Raimonds Cīrulis ar savām zināšanām un pieredzi dalīsies konferencē “Zelta griezums, kas notiks 10. maijā Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas zālē, Alejas ielā 18. Visi laipni aicināti, pasākums “Zelta griezums” ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+