×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Rallija jubilejas sezonas starts šonedēļ Alūksnē

RAluksne

Ar ralliju “Alūksne 2017” nedēļas nogalē startē Latvijas autorallija čempionāts. Autosporta disciplīnai šogad jubilejas gads – 60. sezona. Pirmajai sacīkstei Alūksnes pusē kopumā pieteiktas 89 ekipāžas, bet no tām Latvijas čempionāta ieskaitē tiks vērtētas vairāk nekā 30 vienības.

Gada pirmajai rallija sacīkstei pieteicies lielisks dalībnieku sastāvs. Kuplo sportistu pulku veido dažādas rallija “Alūksne 2017” ieskaites – bez Latvijas rallija čempionāta arī Igaunijas čempionāta ieskaite, kā arī Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu posmi.

Latvijas rallija čempionātā un kausa izcīņā kopumā pieteikta 31 ekipāža. Pēc jaunajiem noteikumiem LRČ1 grupa ir kā visu klašu absolūtās ieskaite. Tas ievērojami palielina intrigu cīņā par Latvijas čempiona titulu, jo grupai kā pamatīgs papildspēks pievienojas arī LRČ2 braucēji. Tajā pašā laikā par Latvijas čempioni kļūs arī LRČ2 grupas iekšējo cīņu uzvarētāji. Šajā ieskaitē startē N4 klases pilnpiedziņas automašīnas. LRČ3 grupā pulcējas vienas ass piedziņas mašīnu dalībnieki, bet RK1 un RK2 grupu braucēji spēkosies par Latvijas rallija kausa kopvērtējuma pozīcijām.

Dalībnieku sastāvs čempiontitulu cīņām lielisks. Ierindā ir pērnais LRČ1 čempions Kalle Rovanpera, kuru arvien atklātāk kā nākotnes pasaules zvaigzni novērtē arī starptautiskie speciālisti. Sports Racing Technologies komanda viņam pretī liks vēl vienu jaunās paaudzes pilotu Nikolaju Grjazinu, kurš tāpat kā Rovanpera cīnīsies ar Škoda Fabia R5 auto. Būs interesanti vērot, ko viņiem pretī varēs likt nomināli ātrākā LRČ2 klases ekipāža Jānis Vorobjovs/Georgijs Troškins.

LRČ3 grupā pērnā gada Latvijas čempionam Mārtiņam Seskam, kurš startēs kopā ar stūrmani Andri Mālnieku, būs jāaizvada smaga cīņa ar spēcīgām igauņu ekipāžām.

Latvijas kausa izcīņas RK1 grupa pulcējusi desmit ekipāžu lielu sastāvu. Šī ieskaite šajā posmā kļuvusi aizraujoša, jo tajā pulcējas Latvijas rallijā allaž spēcīgas ekipāžas ar pilotiem Gati Vecvagaru, Gunti Lielkāji un Eiropas čempionāta bronzas medaļnieku Ralfu Sirmaci.

Kopumā Latvijas rallija čempionāta dalībniekiem rallijā “Alūksne 2017” būs jāaizvada desmit ātrumposmi – pirmie trīs notiks piektdienas vakarā. Sestdien izšķirošā rallija diena ar atlikušajiem septiņiem ātrumposmiem.

Rallija ģeogrāfiju, norises laiku un dalībnieku sastāvu var uzzināt www.autorally.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+