×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

Rasnačs: 16. martā noteikti nolikšu ziedus (9)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Dzintars Rasnačs.

Kā parasti, tuvojoties martam, sākusies “viļņošanās” par amatpersonu līdzdalību leģionāru piemiņas pasākumos.

Pēc Latvijas Televīzijas raidījuma “1:1”, kurā žurnāliste Inga Spriņģe par šo jautājumu izvaicāja Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (Nacionālā apvienība), tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs sociālās saziņas tīklā “Twitter” paziņoja, ka viņš noteikti 16. martā pie Brīvības pieminekļa noliks ziedus.

Pērn tikai par nodomu piedalīties Leģionāru piemiņas gājienā pie Brīvības pieminekļa amatu zaudēja NA biedrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis. Rasnačs par saviem plāniem izsakās noslēpumaini: “Noteikti iešu. Cikos? Pēc sava darba grafika.” Viņš piemetina, ka šajā dienā komandējumi nav paredzēti. Būt Briselē plānots 12. un 13. martā, tā ka 16. martā Dz. Ras­načs atradīsies Rīgā. Vēl viņš, tāpat kā Ināra Mūrniece, dosies leģionārus pieminēt uz Lesteni, un tas būšot galvenais pasākums.

Tieslietu ministrs atgādināja par Saeimas 1998. gada 29. oktobrī pieņemto deklarāciju “Par latviešu leģionāriem Otrajā pasaules karā”, kur teikts: “Abas okupācijas varas pārkāpa 1907. gada IV Hāgas konvenciju par sauszemes kara likumiem un paražām, kas aizliedz valsts iedzīvotāju mobilizāciju okupētājvalsts armijā vai iesaistīšanu pusmilitāros darbos (konvencijas 52. pants). Abas okupācijas varas iesauca okupētās Latvijas pilsoņus savos bruņotajos spēkos un iesaistīja dažādos pusmilitārajos formējumos.” Ministrs citēja šajā pirms 16 gadiem pieņemtajā dokumentā rakstīto, ka “Latvijas valdības pienākums ir prasīt no okupētājvalstīm un to tiesību pārņēmējām valstīm, lai tās saskaņā ar starptautisko tiesību normām samaksātu Latvijas pilsoņiem, to ģimenes locekļiem un mantiniekiem kompensācijas par zaudējumiem, kas viņiem radušies sakarā ar prettiesisku mobilizāciju okupētājvalstu armijās.”

Ja mēs šīs lietas plaši neskaidrosim, tad Kremļa propaganda mūs visu laiku spiedīs pie zemes, piebilda ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Malacis, Rasnač! Tā ir mūsu vēsture! No tās neatkratīties! Cik tur bija brīvprātīgo? Varbūt katrs 1000-šais?
  Mums ir jāatceras savi varoņi! Okupētas valsts karavīri!

 2. Ziedus nolieku un vienmēr nolikšu ne Htleram par godu , ne -Staļinam , bet karavīram , kam nebij žēl savas dzīvības dēļ Dzimtenes un tautas.

  • pret to var iebilst vienīgi svešinieki, bet mums latviešiem svēta ir brīvība un tās apliecinājums ir Brīvības piemineklis! Cienīsim un godāsim to – noliekot ziedus mūsu brīvības cīnītājiem!
   Par latvisku Latviju!

 3. Padomju laikā, studējot Rīgā, abas ar draudzeni gājām lūkoties uz BRIVĪBAS PIEMINEKĻA 3 ZVAIGZNĒM. Nebija tāda reize, kad acīs nebūtu asaru… Asaras un NEAPRAKSTĀMU KAUNU izraisīja ŽOGS ap mūsu lepnumu prezidentes V.Freibergas valdīšanas laikā… NICINĀJUMU izraisīja svītraino ĀLĒŠĀNĀS un NECENZĒTIE VĀRDI latviesu tautas LEPNUMA pakājē tai tālajā 16.martā… Mūsu kritušie karavīri ir PELNĪJUŠI atceri ar ziedu nolikšanu un svešiem tur NAV NEKĀDAS DAĻAS!?? MĒS viņiem NEUZBĀŽAMIES, lai viņi NEUZBĀŽAS AR SEVI MUMS MŪSU VALSTĪ!!!!!!!!!!!!!!! Atbalstu Dz. Rasnača izvēli. TAČU mēs varam skaidrot ar putām uz lūpām 16.marta nozīmi KURLAJIEM, AKLAJIEM UN NEKAUŅĀM, JO VIŅUS VADA CITI NOLŪKI un VIŅUS TAS NEINTERESĒ… Mūs varas pārstāviji pie visa vainīgi, tik tālu un dziļi ielaizdami šo jautājumu, atbalstot propogandistus un viņu izdarības!??

  • …. Piekritu Skaidras skaudrai patiesibai … ne jau par velti zombeta un kompromiteta nomenaklatura izvelejas vispirms savejos un tad politiski naivos VVF un Zatleru par VP, un turpina izveleties pienemamus, un kosmopolitaniski un sauri domajosus valsts vai uznemumu bijusos aparacikus ka valsts vaditajus … lai bez varasdarbiem spetu apklusinat katru latviesu patriotu … ka ministru, ta politiki vai itelektu … ar gudri uzstaditam ‘ maigam sankcijam ‘ !!!

 4. Straujuma padomju stilā pārkāpj ministru cilvēktiesības un nodarbojas ar diskrimināciju, neļaujot
  viņiem iet pie Brīvības pieminekļa nolikt ziedus, par to vēl atbrīvojot no amata. Nav nekāda juridiska pamata, lai demokrātiskā valstī tā rīkotos. Tās ir padomju laika atraugas.

 5. Rasnačam no tautas Atbildēt

  Tas ir PAREIZI ,likt 16 martā ziedus okupantu upuriem,bet …vienlaikus saglabāt Latvijā pašus vainīgos un to pēctečus -okupantis gan ir NEPAREIZI un NODEVĪGI!

Draugiem Facebook Twitter Google+