Latvijā
Novados

Raunā karogs nolaists pusmastā. Vai 11 gadus vecā zēna nāvi skeitparkā varēja novērst? 16

Ekrānšāviņš no TV3

Raunā karogs ir nolaists pusmastā pēc 11 gadus vecā zēna nāves vietējā skeitparkā. Vienlaikus tiek meklētas atbildes uz jautājumu, vai no traģēdijas varēja izvairīties. Šim tematam pievērsies TV3 raidījums “Bez Tabu”, kas devies uz Vidzemi.

Puika bija 5. klases skolēns turpat blakus esošajā Raunas vidusskolā. Viņa skolas biedri kļuva par aculieciniekiem traģēdijai, redzot smagās traumas, kādas guva zēns pēc kritiena uz rampas ar velosipēdu. Puiku pārveda uz slimnīcu Rīgā, kur viņš nomira.

Izglītības iestāde audzēkņiem šobrīd rekomendē skeitparku neapmeklēt, vēsta “Bez Tabu”. Skolas direktors stāstīja, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, ar skolēniem pārrunāti drošības jautājumi. Viņš norādīja, ka bojāgājušajam zēnam nebija galvā ķiveres, kas, iespējams, bija liktenīgi.

Saistītie raksti

Raidījumam Raunas novada domes priekšsēdētāja Evija Zurģe uzsvēra, ka no vasaras vidus pašvaldība izliek brīdinājumus, ka neiesaka skeitparku lietot, kamēr tajā nav veikti remontdarbi, taču šie brīdinājumi pazūd. Raidījuma sižetā bija redzams, ka skeitparks ir sliktā tehniskā stāvoklī.

“Šobrīd mēs norobežosim skeitparku, tā apkārtnē uzstādīsim zīmes, ka ir aizliegts skeitparku izmantot,” viņa informē.

Vietējie iedzīvotāji pauž atšķirīgus viedokļus par vainīgo traģēdijā. Kāda sieviete norādīja, ka skeitparks uzbūvēts, skaļi tika izreklamēts, bet ar bērniem tajā neviens nenodarbojas.

LA.lv